17. listopad

23. listopad 2014 | 07.00 |

Z každé strany slyším, jak před revolucí bylo špatně, jak teď je tady perfektně. To tvrdí hlavně emigranti, jak jsem se dozvěděla. Myslím ty emigranty, kteří pak bydleli v USA na Manhattonu (ano, sleduji "Sejdeme se na cibulce"). Takže opravdoví hrdinové. Jak jde vidět pravý hrdina je ten, který zdrne, když je špatně a vrátí se, až je dobře. A celou tu dobu si žije, jako král, na jednom z nejdražším místě na světě. Ale vraťme se k tomu, jak je dneska dobře.
No, jestli je dneska dobře, tak to znamená, že před tím práce nebyla vůbec pro nikoho, nikdo nemakal, protože, upřímně - dneska jsou pracovní úřady prakticky přecpané. Ale tehdy to nejspíš bylo ještě horší. Dneska můžeme vyjet kam se nám zachce. Dřív to šlo možná akorát tak do Jugošky. Dneska můžeme kam se nám zachce. Ale za co? Průměrný člověk je rád, že zaplatí, co má. Žije z ruky do huby, jak se říká. Takže například já, bych byla ráda i za tu Joguslávi, na kterou stejně, jako rodina nemáme.

Tenkrát jsem vážně nikde necinkala klíčkama a nevykřikovala nevím, co. Tenkrát jsem tuším, ještě ani na světě nebyla. Ale jestli dřív opravdu nebylo práce a lidi neměli ani na tu slavnou Jugošku, pak chápu, proč slavní "hrdinové", zdrhli a vrátili se, až je tady tak "dobře"...

Jestli se tady teda ukáže někdo, kdo je schopný mi vysvětlit v čem přesně je to dneska tak super v porovnání s dřívějškem, budu opravdu velice ráda.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře