Pohádka krapet jinak

9. prosinec 2015 | 19.34 |

Žila, byla rodina medvědů. Máma medvědice, táta medvěd a malý medvídek. Jednou udělala maminka medvědice na večeři kaši. A protože to byli medvědi, tak ta kaše byla medová. Inu posadili se ke stolu a dali se do jídla. Ale medvědi jsou od jakživa vymýšlaví tvorové a tak se večeře neobešla bez sysluplné debaty. Táta medvěd zahájil konverzaci: "Ta kaše je příliš studená." Maminka medvědice se přidala: "Ta kaše je příliš horká." Malý medvídek nebyl pozadu: "Já nechci kaši. Chci maso." V tomto duchu se nesla debata do té doby, než vychladla kaše i mamince a tak už kaši nikdo nejdel. Rozhodli se, že místo toho půjdou na pizzu. Sebrali se, všechno nechali tak, jak bylo a šli.
Mezitím, co se medvědí rodinka dlábila pizzou, samozřejmě medovou, k jejich chaloupce zavítala Zlatovláska. Nejmenovala se tak náhodou. Zlatovláska byla pravá blondýna a svému vzhledu dělala opravdu obrovskou čest. Zaklepala na dveře, a protože medvědí rodinka zapoměla zamknout, dveře se otevřeli. Zlatovláska nakoukla dovnitř a když nikoho neviděla, vešla. Zlatovláska se rozhlédala po obýváku. Všimla si rodinné fotografie, ale ani se nad tím, co je na obrázku, nepozastavila. V tom jí do nosu praštila vůně medové kaše. Kaše stále ležela ve třech miskách na stole. Zlatovláska neváhala a všechny tři misky snědla. Ani jí nevadilo, že už je kaše studená. Tak dlouho nejedla, skoro hodinu(!) že jí to bylo jedno. Když dojedla, šla se podívat do kuchyně. Za sebou nechala svinčík, jak jí kaše z misek kapala na stůl, na zem, všude. V kuchyni našla ještě trochu kaše v hrnci. Tu snědla také. Stejně tak, jako v obýváku zasvinila i kuchyň. Po té se šla porozhlédnout dál. Přišla do odpočívárny, kde byla tři houpací křesla. Zlatovláska špinavá od kaše se uvelebila v tom nejmenším křesílku. Avšak nevážila padesát kilo, ale o sto víc a tak pod ní křesílko malého medvídka ruplo. Nedalo se nic dělat, sedla do druhéjo křesla. Křeslo maminky medvědice bylo lepší. Ale zlatovlásce vadily polštáře, které tam maminka měla a tak je hodila na zem. No, stejně se zachvilku přesenula do třetího křesla, u kterého si všimla piva, které stálo na blízkém stolku. Zlatovláska, žíznivá po medové kaši pivo lokla na ex. To neměla dělat. Zlatovlásce pivo stouplo do hlavy a jí se začala motat hlava. Vyhledala tedy ložnici. Lehla si do první postele, ale byla moc tvrdá. Slezla, nechala ji rozházenou, a zkusila postel číslo dvě. Ta byla zase moc měkká. Vyměnila tedy i tuto postel a nakonec se uvelebila v nejmenší postýlce, která kupodivu Zlatovlásku udržela. Usnula.
V tom se domů přivalili medvědi. Byli nažraní tří XXL pizzí, sotva se hnuli. Když vešli dovnitř, zůstali stát, jako opaření. Maminka začala naplákat, kdo má ten svinčík uklízet, tatínek zuřil, že bude muset mamince pomoct a medvídek histericky vřískal, že se nemá kam posadit. V tomto rozpoležení přišli až do ložnice. Když viděli, jak si Zlatovláska hoví v medvídkově posteli, tatínek medvěd se neudržel a zařval, že to šlo slyšet až do oné pizzerie. To Zlatovlásku, i přes její promile v krvi probudilo. Když nad sebou viděla tři rozzuřené medvědy, byla v mžiku na nohou. Klikatou chůzí vyběhla z domu a slibovala si, že toto musí nahlásit v nejbližší ZOO. Medvědi se za Zlatovláskou pustili, ale jak byli přežraní, tak se zasekli ve dveřích. Zlatovláska se zastavila až na daleké autobusové zastávce. To už zcea vystřizlivěla a myslela si, že se jí to celé jen zdálo.

Konec!

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Pohádka krapet jinak márinka 09. 12. 2015 - 15:02
RE(2x): Pohádka krapet jinak wolfgirl 09. 12. 2015 - 18:32