Minimiss

24. listopad 2014 | 06.00 |

Už jste někdy viděli slavnou minimiss? V USA je to celkem populární, jsem zjistila. Dokonce i v evropě a už i u nás s tím začínají. Víte, parkárt jsem byla na nějaké té miss kde malé holčičky tančí a zpívají, mají krásné šatečky a prostě vypadají, jako princezny. Ale tím veškará podobnost končí.

Tyto minimiss nestojí o to, předvádět se na molu. Nestojí o to, aby je ve čtyřech, v pěti letech malovali, dávali umělé řasy a cpaly do korzetů. Viděla jsem jeden díl. A můžu odpřísáhnout, že to byl také jediný díl, který budu kdy vidět. Těch holek je mi do slova a do písmene líto. Zamindrákované maminky, které v životě dosáhli možná tak toho, že byli na střední v klubu šprtů, využívají své malé dcerky k tomu, aby si splnili svůj sen. Jedna matka škaredější, než druhá, a jenom proto, že ty holky vypadají pěkně, musí trpět? Co je to za nápad nutit malé holčičky se malovat, nechat si trhat obočí, stříkat na sebe jakýsi samoopalovací sprej, čo co to bylo za sračku a nevím, co všechno. Věk těch holčiček se pohyboval od 4 do nějakých 10 let. Je to fakt ubohost takto využívat vlastní děti. Vždyť si akorát léčí své zklamání z toho, že oni nikdy nebyli modelky.

Když jsem ty holčičky sledovala, tak se vážně nedá říct, že by z toho byli nějak nadšené. Jedna malá dokonce přiznala, že ji to nebaví a že to dělat neche. Ale nechce zklamat maminku, tak to prostě dělá. Je mi jich opravdu líto, když uvažují právě takto. "Nebudu se natřásat před lidmi, jak cvičené morče a zklamu maminku." To jsou ty matky tak zaslepné sami sebou, že nevidí, jak to těm malým ubližuje? Upřímně, mě se teda víc líbili, když ty děti byli přirozené, bez tuny make-upu, bez namalovaného obočí, bez rudé rtěnky... Pak na ně napiplali bůh ví co všechno a z malé pěkné holčičky se stala barbie v životní velikosti. Vždyť je to HNUS!!

Dokonce jsem na netu našla článek, kde se píše o tom, jak matka své osmileté dcerce píchá botox. Lidi, botox je nějaká sra-ka proti vráskám. Chcete mi tvrdit, že tak malé dítko má nějaké vrásky, které je třeba odstranit? To snad nemyslíte vážně. Dech mě vyrazila jedna věta z článku: "Na otázku moderátorky, proč to celé dělá, odpověděla nejprve, že vlastně neví. Po významném pohledu matky ale dodala, že jí vrásky vadí." A pak se může taková ženská považovat za dobrou matku. Mimo jiné jí také depiluje nohy voskem. Osmiletému dítěti! Ještě pořád přemýšlím, jestli je to vtip nebo ne.

Abych se ještě vrátila k minimiss. Ty matky vypadali fakt jak sociálky. Nikoho neodsuzuji, někdo prostě nemá na nejnovější značkové hadry. Ale tady jde vidět, že když je matka tlustá, ksicht má doslova, jak ryba s předkusem a je v ošuntělých riflách a vytahaném svetru, tak tady něco nehraje. Zvlášť, když má jejich dceruška na tak krásném obličejíku drahé šminky, a pomalu se dusí v ještě dražším korzetu. Řekněme si to upřímně - v korzetu se fakt blbě dýchá. Vždyť ty holčiny ráno vypadali krásně, přirozeně, tak jak má malá holka ze školky vypadat a pár hodin na to jak nějaká mini k---a.

Tyto soutěže bych zakázala. Vážně nechápu, jak tam může své děcko někdo poslat. Nechápu, jak to může někdo sponzorovat, nechápu, co za člověka to může vůbec chtít organizovat. Ty holčičky nemají žádné dětství. Jediné, co si z dětských let odnesou je nepřetržitý stres, aby maminku nezklamali, protože když nevyhrají, maminka na ně přece nemůže být pyšná. Tak pokřivenou logiku jsem fakt nezažila. Na nás byli rodiče pyšní, když jsme si poprvé sami rozdělali jogurt a nevykecali ho při tom na sebe, když jsme si zavázali boty pokud možno ne k sobě, když jsme přinesli obrázek ze školky.... a ne kvůli tomu, že jsme ve školkovém věku uměli kroutit prdelkou, věděli na co je řasenka, jak se používá tužka na oči nebo že jsme konečně přestali vrávorat na lodičkách s podpadkem. A měli jsme rozhodně lepší dětství, než tyto chuderky holky.

Netvrdím, bylo tam pár holčiček, které to vysloveně bavilo, těšili se, až budou moct vystoupit, ale to byl opravdu jenom zlomeček všech dětí. Jestli z celé skupinky byly nadšené 3 holky, bylo to moc. A jo, že chtějí maminky svým dětem nakopnout co nejdřív budoucnost, tak fajn. Ale dejte je do mažoretek, baletu, fotbalu, zpěvu, hraní na piano.... ale měli by ty děcka poslouchat. Když jim jejich milovaná holčička řekne, že se jí tato aktivita nelíbí, že to dělat nechce, tak ji nechte, ať si vybere sama, jestli se chce nakrucovat s naučeným smíchem a smutnýma očima, nebo si jen doma v pokojíčku kreslit se smíchem upřímným a s očima, které září přesně tak, jak se to u dětí očekává.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Minimiss tlapka 24. 11. 2014 - 18:13
RE(2x): Minimiss wolfgirl 25. 11. 2014 - 21:42