Svoboda zvířat

20. červenec 2016 | 12.44 |

Zas jsem tady notnou dobu nebyla.. ale mám pro to pádný důvod, ostatně jako vždy :-D

Za prvé, jsme se s V rozhodli dát do pořádku ložnici, takže teď bydlíme u našich, protože náš domek je mírně neobyvatelný. A také tam jezdím pomáhat, s čím je třeba a tak. Takže na nějaké sedění u PC teď nebyl ani čas, ani chuť. Jinak jsem byla asi tři týdny zpátky na operaci se slepákem, tak jsem byla neschopná všeobecně. Ale vzhledem k tomu, že mám teď díky marodění plno času, ve kterém mám zakázané jít i s prádlem, tak jsem začala běhat po netu. A narazila jsem na dost nechutné zajímavosti...

Týrání zvířat, jako takové, mě sere už dlouho a vždycky se rozčílím na maximum. Ale když jsem pár dní zpátky viděla záběry z kožešinových farem, to mě fakt dostalo do extrému. Tak nechutné podmínky, to, jak zvířata vypadali a to, co jsem se o tom dočetla, mě nemohlo nechat v klidu. Říká se "plná huba keců a skutek utek", no tentokrát to nezůstalo jenom u keců a já se zapojila do Svobody zvířat a od včerejška jsem jejich členem. Vlastně tehnicky vzato jdu zítra teprve zaplatit roční členský poplatek, ale své osobní číslo už mám. Jinak ten poplatek je 30Kč za měsíc, takže mě těch 360 kaček ročně nezabije. Navíc teď zaplatím jenom nějakých 180, protože jsem se valstně přidala až v půli roku.

Samozřejmě řeší víc věcí, ne jenom tohle. Testování na zvířetech, třeba.

Ale fakt, lidi tohle mě opravdu dostalo. Sice jsem se chtěla původně zapojit jen jako dobrovolník, ale nedalo mě to. Navíc, teď budu do jejich akcí moct kecat - obrazně řečeno :-D Jasně, je to neziskovka a tak, ale přece jenom... já nevím, něco mě prostě říkalo "zapoj se", tak jsem po dlouhé době poslechla svůj instinkt a jsem členem skupiny, která aktivně řeší problematiku okolo zvířat. Navíc, zrovna kožešinové farmy mě dostali ještě z jednoho důvodu.

Většina takých farem je na moravě a ve slezku. A já se veřejně distancuju od čech - jsem prsotě hrdý moravák. Ale když jsem viděla tu mapku, tak vlastně ani nemám být na co hrdá. A pak dvě z takových farem jsou poměrně blízko mého bydliště. O to víc mě to vzalo. Myslím, že tohle bylo rozhodující, proč se stát členem - to, že mám také prasárny pod nosem. Prostě cítím, že musím něco udělat a něco mi říká, že to členství mi k tomu pomůže. A pomůžu i já jim.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 3 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Svoboda zvířat hroznetajne 22. 07. 2016 - 19:28
RE(2x): Svoboda zvířat wolfgirl 20. 08. 2016 - 17:30
RE: Svoboda zvířat svoboda zvířat 25. 07. 2016 - 21:12