Dívka ve vlaku knížka vs film

6. listopad 2016 | 16.36 |

Dneska jsem dočetla a rovnou mrkla na film, ať mám to nejčerstvější srovnání....

Knížka
- byla perfekt. Trochu to bylo, jakoby formou deníku, což se mě strašně líbilo. Taky celkové provedení, takové na první pohled zmatené mě strašně zaujalo. Líbí se mě, jak se prolíná současnotst, minulost a vzpomínky, které bych ještě rozdělila na skutečné a falešné. Prostě takový mišmaš, který tvoří špicovní dílo. Já osobně jsem nevěděla komu fandit a koho obvinit. Každou chvilku jsem to viděla jinak, podle toho, jak postupně vyplývaly na povrch všechny skutečnosti. Myslím, že zrovna to se mě tak líbilo. Je to prostě trochu jinak pojatý román. Dobrý nápad byl taky ten zrzek. Věřím, že plánovaný účel ho do příběhu dát, jistě splnil. Jednoduše perfekt.

Film
- netuším jestli to bylo tak blbě načtené, nebo schválně chtěli, aby záběry vypadaly, jako realityshow, nicméně to na mě zapůsobilo. Samozřejmě byl film narozdíl od knížky očesaný, na druhou stranu myslím, že tady to jinak ani nešlo. Tak jak tak mi ale přišlo, že ty "časové skoky" byli jaksi viditelnější, než v knížce, ale dalo se v tom zorientovat a to je hlavní. Celkově mě film přišel, jako béčkový, což neberu jako zápor.

Celkově jsem viděla rozdíl i ve vnímání žánrů, jako takových. Knížku vidím, jako něco mezi detektivkou (které fakt nemusím) a trilerem. Kdežto film na mě působil čistě psychologicky, nevím proč. V každém případě knížka u mě hraje prim, ale nečtenářům bych film klidně doporučila.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Dívka ve vlaku knížka vs film hroznetajne 06. 11. 2016 - 19:57
RE: Dívka ve vlaku knížka vs film hablina 07. 11. 2016 - 12:02
RE(2x): Dívka ve vlaku knížka vs film wolfgirl 07. 11. 2016 - 17:36
RE: Dívka ve vlaku knížka vs film lenča 09. 11. 2016 - 19:49