To už není ani k pláči

10. listopad 2016 | 13.35 |

Teď jsem se fakt už jenom bavila. To už je k smíchu. Ale od začátku, ať pochopíte o co go.

Asi před dvěma lety jsme si pořídili baráček. Když jsme se na něj šli dívat, v sobotu odpoledne, tak se nám zalíbil jak on samotný, tak lokalita atd. To, že je naproti železářství jsme viděli spíš jako výhodu - když něco budem potřebovat, skočíme přes ulic. Možná, že kdyby jsme si šli domek prohlídnout v otevírací době, tak by jsme ho nebrali, kdo ví.
No vysila jsem si, že až uděláme novou střechu, tak si před barákem udělám krásný záhonek (teď nemá cenu něco dělat, když nám pak pod okny mrsknout kontejner a celý záhonek by byl v čudu), co tam vysadím za kytičky atd atd. Teď je to vesměs kus zablátěné země, ale nechci tam nic dělat, dokud nebude hotová střecha.

To jsme netušili, že nám bude stát pomalu až v obýváku X aut denně, protože je jaksi nepsaný zákon, že pod našima oknama je parkoviště k železářství. To, že nám stojí i u vrat a my pak, v případě potřeby se nedostaneme na dvůr, protože někteří chytří stojí tak, že se čumákem pomalu dotýká vrat, zdi, oken... nikoho nezajímá. Musíme si doslova hájit "naše" dvě místa pro naše auta, kolikrát stojíme mimo a pak, po zavíračce si jdem auta přeparkovat před náš barák.
Můj se s majitelkou dokonce chytl, protože se zrovna potřeboval dostat domů vrátama, jenže tam stál nějaký jeho známý. Tak prostě čekal, ažn vyleze z obchodu a více méně ze srandy řekl, že by si mohl přejet, že zavazí. No majitelka se toho chytla, pak přišel i její manžel a začali do V hustit, že co si to dovoluje, že je tam parkoviště a kdesi cosi. Když mě to pak říkal, jenom jsem vrtěla hlavou.
Divila jsem se, že jaké parkoviště, že to nemá ani nijak označené a že jeslti jsou normální. Hned druhý den se šel V ptát na úřad, jak to vlastně je. Tam mu potvridili, že jako parkoviště to vedené opravdu není, že je to prostě zažitý zvyk, protože bývalý majitel to prostě neřešil. Také oznámili, že ten pozemek před barákem nejde odkoupit, protože to holt náleží městu a prostě to tak je. Ale že každý má nárok na svůj záhonek a co se parkování týká, tak si holt hodit na vráta zákaz parkování bo tak něco. Tak se domluvili, že 2metry od oken bude "naše" a oni ať teda mají u silnice podélné stání, ať se vyhoví oběma stranám. S tím jsme se samozřejmě smířili, majitelé obchodu o nějkém úřadu nic neví (pro jistotu). Tak čekáme, až bude hotová střecha.

A teď se konečně dostanu k dnešku, když už víte jak to teda máme. No dneska mrknu z okna, co je to za rachot divný a co nevidím - oni si objednali kamínky, aby jejich zákazníci nemuseli parkovat na bahně, s dírama s kalužema. Jenže vysypávali jenom kousek s tou největší dírou. První jsem zrudla, ale když mě odešla veškerá pára z uší, začala jsem jednat.
Vyšla jsem ven, pozdravila a pěkně slušně pronesla: "To je dobrý nápad s těma kamínkama. Než se udělá střecha, tak je to opravdu fajn. Pak to bude jedno, když tu bude záhonek, že jo, ale teď je to fakt super. Mám odjet s auttem, aby jste to mohli natáhnout po celé délce?" Opravdu jsem byla ochotná s tím autem odjet, jenže oni se místo toho sebrali a zalezli do obchodu. No, účel, v který jsem doufala byl splněn. Akorát škoda, že vysypali jenom ten kousek...

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: To už není ani k pláči iva 10. 11. 2016 - 17:55
RE(2x): To už není ani k pláči wolfgirl 10. 11. 2016 - 18:22
RE(3x): To už není ani k pláči iva 10. 11. 2016 - 20:10
RE(4x): To už není ani k pláči wolfgirl 10. 11. 2016 - 20:52
RE(5x): To už není ani k pláči iva 10. 11. 2016 - 22:15
RE(6x): To už není ani k pláči wolfgirl 11. 11. 2016 - 10:54