Sex ve 13?

5. prosinec 2014 | 20.29 |

Dnes jsem narazila na článek od deppka.pise.cz. A i když jsem chtěla přidat jen koment... nejde to. Nutí mě to rozepsat se.

Proč s tím začínají tak brzo? Je to jednoduché. Jde o trend. Nic víc. Kamarádka to dělala, tak já musím také. Přece nebudu out, když můžu být in. Co je to proboha za trend píchat tak brzo? Na co? Kvůli čemu? Znám plno takových, které nechtěli být posledni pannou ve třídě. Dokonce se mi dostalo jedné zajímavé odpovědi, a sice, že to bylo z lásky. Ve 13? Z lásky? Podle mě ty holky neznají lásku. Jo, jasný, ten kluk je vážně sladký, jsem zamilovaná atd. To je hezký, ale mluvím tady o fyzické lásce. O tom, že když toho kluka miluji, tak mě zničeho nic tě poleje horko a... proboha, snad tady nemusím popisovat, co tím myslím, ne? :-D Ale tohle ve třinácti holka ani kluk nezná. Jde jenom o to, že všechny její kamarádky už píchali, tak si řekne, že to udělá taky. Tohle s láskou ani romantikou, ani ničím podobným nemá co dělat.
A když už teda musí být in a vermomoci musí roztahovat nohy ve 13, tak proč proboha nepoužijí ochranu? Jasný, na gyndu můžeš až v 15, dřív ti prášky stejně nejspíš nenapíší kvůli zákonům a tak... Ale copak neexistuje kondom? Kam se poděla zodpovědnost? Když to velice dělají z lásky (a i kdyby ne), tak by na prvním místě měl být zodpovědný kluk. Možná to teď zní maličko staormodně, ale netvrďte mi, že ten kluk netuší, kolik jeho holce je. A i kdyby to nevěděl. Ještě jsem nepotkala kluka, ať už je to "kanec" jaký chce, který by u sebe neměl gumu. Už jenom proto, že když ví, že holka nebere prášky, tak nebude riskovat, že bude tata. A i tak. Hlášky typu "potkala jsem kluka na diskotéce, úlet...." říká vám něco HIV, kapavka, syfilis...? Říká vám něco zodpovědnost?

Opravdu si připadám stará. Vážně nevím, jestli být hrdá, nebo se stydět za to, že já byla v 9. třídě ještě panna, kdežto spolužačky už nebyli. Jedna byla dokonce v 8. třídě už potřetí na potratu. To už je fakt jenom k smíchu. Už ani k pláči ne, jak někdo může být tak blbý. Netvrdím, někdy se může opravdu stát nehoda. Někdy se to opravdu vymrví tak, že se to stane. Ta šance tady je. Ale třikrát během roku? Abych se vrátila k tomu, že v 9. jsem byla pořád ještě "slušná". Jo, měla jsem kluka, měla jsem druhého. Zažila jsem pár pubertálních pobláznění.... kdo ne? Ale když jsem zjistila, jak se na mě dívají holky, jenom proto, že oni píchali ve 13 a já až v 17? No a co, proboha? Kam se hrnout. Další staromodni názor, nejspíš, ale já prostě čekala na toho pravého. Myslím, že každý pozná, který nebo která za to stojí. A obzvlášť, když jde o "poprvé". Proč to s někým dělat jenom proto, že oni už to mají za sebou? Na co? Znovu se budu opakovat, ale tohle prostě nepochopím.

Mějte si lásky, mějte kluky a holky, fajn. Zamilovanost je hezká, láska je krásná stejně tak. Ale když už musíte držet krok s tak pitomou modou, tak na sebe, probůh, dávejte pozor. Vždyť dneska je tolik možností. Dneska koupíte gumu na každém rohu, v každém obchodě, od lékarny, přes drogérku až po kaufland a spol. Takže když už jste tak blbí a musíte (bez pardonu) šukat hned po prvních krámech, tak myslete na svoje zdraví. Na svůj život. Nejsme v televizi, v nějaké pitomé telenovele, kde je běžné mít ve 14, v 15 děcko. Vy sami jste jetě děcka. Lidi, já jsem papírově dospělá ale na takový závazek, jako je miminko, si ještě netroufám. I když bych ho třeba už chtěla. A není to o vyspělosti. Nebo možná z části ano. Ale je to o tom, jestli máte rozum. Co získáte tím, že budete v době, kdy sami ještě nevíte, co od života čekat, vychovávat děcko? Zkazíte si možnost jít na školu, získat dobrou práci, příspěvky a podobné věci, na rovinu, taky nejsou nic moc. Proč raději nepočkáte, až najdete chlapa, s kterým vidíte budoucnost, u kterého máte jistotu, že hned jak do vás stříkne nezmizí, že vás v případě "neštěstí" bude schopný zajistit, že vy budete schopní se postarat?
Zkuste uvažovat. Když chcete dělat dospělácké věci, tak se dospěle taky chovejte.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 2.5 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Sex ve 13? sayonara 06. 12. 2014 - 09:46
RE(2x): Sex ve 13? wolfgirl 06. 12. 2014 - 11:55
RE: Sex ve 13? protistadu 06. 12. 2014 - 12:35
RE(2x): Sex ve 13? eva 11. 12. 2014 - 22:28
RE(3x): Sex ve 13? wolfgirl 14. 12. 2014 - 20:00