To snad není možné

22. listopad 2016 | 16.02 |

Dneska budu snad poprvé opravdu konrétní. Ale dobře jim tak, mají dělat, co se od nich čeká.
Před nějakou dobou, budou to 3 roky určitě, nejspíš víc, protože jsem ještě bydlela s našima. Totiž s mamkou a se ségrou, ale to není podstatné. Podstatné je, že jsem si v tu dobu kupovala svůj první notes (na kterém teď píšu) na splátky. A ono se to řešilo přes HomeCredit. PC v pohodě, splacený, všechno. Pak mě od nich došla kreditka s asi 50 000 (nechci kecat, ale mám dojet, že tolik tam bylo) na kterou jsem dlouho nesáhla. Jenže mamka se dostala do finanční krize a musela nějak ségře zaplatit školu a musela za něco nakoupit do ledničky a splatit otcův dluh a proč to tak bylo, je teď jedno, třeba někdy zjistíte. Ale prostě se karta musela vybrat, vybralo se tenkrát mám dojem jenom asi půlka s tím, že to prostě bude mamka splácet (aby se to tam vrátilo). A teď se dostáváme k věci. Všechno probíhlao dobře, dokud jsme se nestěhovali. Mamaka k strýcovi, já k V. Tak jsem samozřejmě volala do HC kvůli změně adresy a zrovna sem uvedla doručovací adresu, aby prostě složenky chodili, kam mají. Na té složence byl kod, s kterým se dá platit přes sazku terminál. Nevím, jak přesně to funguje ale prostě se to dělalo. Navíc je každý měsíc trochu jiná částka, takže se počkalo na složenku, ať víme kolik zaplatit. Jenže co se změnila adresa, tak nám další měsíc nic nedošlo. Tak jsem tam psala, jestli jako poslali už složenku a znova jsem jim napsala ty nové adresy. Nějaký den na to mě mailem poděkovali za informace ohledně změny adresy (kterou už měli mět dávno změněnou!!!!) ale složenka nedošla. Tak tam volám a baba se začla omlouvat a že ať to tento měsíc pošlu složenkou a příští měsíc (v říjnu) už bude určitě všechno OK. Leda prd.

Situace se zhruba opakovala s tím, že jsem říjnovou splátku platila až začátkem listopadu, protože se prostě nevyšlo s penězema. Mimochodem datum splatnosti je 20. a složenka chodiívala nejpozdějc 10. Včera jsem znovu volala do HomeCreditu, protože kalsicky už třetí měsíc po sobě nic nedošlo. Tak sem se mírně pohádala, teď bude trošku přímé řeči:

Já: Chtěla bych se zeptat, jestli už jste posílali složenku, protože nám eště nic nedošlo a nemám tím pádem zaplacený tento měsíc.
HC: Ano, vidím, máte tady dluh 6000.
Já: Jak 6000?
HC: No za říjen a za listopad. Pokud to neuhradíte, můžete platit penále, budem to muset dát exekuční kanceláři...
Já: Tak to teda ne, říjen jsem platila. Uznávám, až začátkem listopadu, protože nám zase nedošla složenka, ale říjen je zaplacený. A tento měsíc nedošla složenka znovu, už potřetí po sobě.
HC: Víte, ty složenky se mohli stratit, to se někdy stává. Ale to musíte urgovat poštu. Co s tím dluhem 6000?
Já: Za listopad samozřejmě pošlu, budu muset dat zase zbytečně nějakých 30kč za složenku, protože dřív jsme platívali přes terminál, ale říjen vám znovu platit nebudu. Já mám ústřižek z pošty, vím, že jsem to zaplatila, a že vám to nedošlo, za to já nemožu.

To urgujte poštu.
HC: Tak se domluvíme, že nám ten ústřižek oskenujete a pošlete mailem a ten listopad zaplatíte kdy?
Já: Ten listopad, těch 3000kč nejpozději zítra.
HV: Výborně, takže jsme domluvení.

No není to přesně, protože přesně si to nepamatuju, ale všechno podstatné je řečeno.Takže stačí vám, jo? A skenovat a poslat, přes maily jim nic nehodlám. Pěkně se to okopíruje a doporučeně pošle. Aspoň budu mět jistotu, že mám něco v ruce. A v prosinci bude 11. a jak nebude doma složenka, tak volám a budu chtět vědět co to mají na poště za debili, když čtvrt roku se strácejí složenky.

Nejlepší na tom je, že jsem to chtěla řešit osobně na pobočce. No oni pobočky nemají a důvod je víc, než směšný: "Aby naši zákazníci neuseli zbytečně jezdit na pobočky, vše vyřídítí v klidu z domova." Asi tak nějak to tam je. Leda hovno kvůli zákazníkům. Jestli to tak šmelí každému druhému, tak ty pobočky nemají kvůli sobě, protože by se zbláznili. Bych tam na ně naletěla hned. A ne kvůli zákazníkům... Boha lidi, jak su zase vytočená...


Podle mě je důvod jasný. Prostě úmyslně zadržují a myslí si, že budu ta blbá a dostanu se do problémů a budu platit nějaké pokuty a vydělají na mě, ale to se spletli. Su schopná jim to prvního připomět a jedenáctého se ptat, kde to zas je. Ale jak se to bude opakovat, tak se naseru a znám dobrého právníka. S takvou budu v prosinci muset platit kolik? 12000? A v lednu 15000? Na to ať tam zapomenou.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře