Dalších pár návykových úkolů

28. listopad 2016 | 06.00 |

Vzhledem k tomu, že dnešní misi zjistím až dneska, a nebyla možnost ji zjistit už včera (kdy jsem tento článek psala), šupnu sem dalších pár "návykových úkolů". A taky něco navíc :-)

1) Používej kalendář, nebo diář.Také si zavedu deníček nákupů Abych nemusela myslet na to, co všechno chci koupit, ale rovnou si to zapíšu. Už jsem to tak kdysi dělala na papír, ale pak  papíry došly :-D
2) Osvoj si jedenáctero přikázání.Uvedu nížeji.
3) Vyřazovat opotřebované.Díravé ponožky a roztrhané (jako opravdu roztrhané) monterky jsou u nás na denním pořádku. Tento úkol už nějakou dobu dělám.
4) Plánování týdeního menu. Taky pozdeji :-)
5) Pravidlo Swish and Swipe. Tak též.Swish and Swipe

- v podstatě jde o to, že každý den přetřete umyvadlo, spláchnete vanu, cáknete nějaký WC čistič na hajzlík... :-)

Plánování menu

- tip č. 1: sestavte si univerzální nákupní seznam, kde zavedete mléko, sýry, joguty... prostě všechno, co kupujete pravidelně. Pak už jenom stačí mrknout a víte, co ještě chcete
- tip č. 2: sepište si seznam všech jídel, které se u vás doma jí a k tomu si napište to, co k onomu jídlu potřebujete. Vynechejte mouku a podobné, ale třeba je dobré připsat slaninu nebo rajský protlak, prostě hlavně to, co se nekupuje každý den (teda většinou)
- tip č. 3: kdesi jsem četla, že je dobré střídat masé a bezmasé jídla. U nás to funguje taky tak, že navařím třeba na dva dny dopředu - to je takový tip ode mě ;-)

Jedenáctero přikázání

1) Udržuj čistý dřez
2) Ráno se uprav
3) Dodržuj ranní a večerní rituály
4) Uklízej po sobě, vracej věci na své místo
5) Neprokratinuj
6) Nedělej multitasking
7) Nevykrámuj víc věcí, než kolik jich stihneš do hodiny zase uklidit
8) Každý den udělej něco jen pro sebe
9) Pracuj svižně
10) Usmívej se, i když je to naprd
11) Hezky se o sebe starej, hýčkej se :-)

Tak a to je ze začátečnických kroků všechno. Něco vám možná vrtá hlavou, a to, že určitě nejde o 31 úkolů. Pravda. Jenže jak jsem říkala, každý úkol je na jeden den a některé úkoly jsou tipu "dnes si udělej čas jen na sebe", které jsem nezharnula do "ulkízecích rituálů"

Mimochodem, při sobotním velkém úklidu jsem našla celý čistý sešit, který měl ve věcech V a byl tak hodný, že ho nepoužívá... tak jsem mu ho sebrala :-D

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Dalších pár návykových úkolů tlapka 28. 11. 2016 - 09:34
RE(2x): Dalších pár návykových úkolů wolfgirl 28. 11. 2016 - 10:23