Vánoční čas - pohoda?

16. prosinec 2014 | 22.05 |

Prý jsou vánoce svátky klidu a radosti a tak dále... Ani náhodou!! Jasný, každý běhá, naposlední chvilku ještě nakupuje a balí a peče.... Ale u nás je toto vlastně zábava. My máme jiný problém. Byť je to smutné a vůbec jsem s tím nechtěla chodit na světlo, cítím, že s tím prostě musím jít ven. Jinak mě to bude pořád žrát. Jde o to, že vánoce pro nás nejsou nijak radostné. Dva roky zpátky se náš otec vybarvil na plno. 25. 12. se rozhodl, že raději pojede za svoji milenkou, než aby byl s náma. Je to smutné. Minulé Vánoce byli celkem divné, říkali jsme si, že tyto budou lepší. Ale velice rychle zjistíte, že největší problémy nejsou při rozvodu, ale až po něm. Zjistíte, že váš vlastní rodič na vás doslova sere. Je mi jedno, že se naši rozvedli. Takové věci se stávají dnes a denně. Ale nehorázně mě štve, že začal kašlat i na nás. Na jeho vlastní děcka. A ještě zařídil, aby každé vánoce byli na dvě věci.
Aby toho nebylo málo, výživné na ségru, jeho vlastní dceru si sníží, ale cizímu harantovy (v sestřiném věku) je schopný zaplatit výlet do Anglie, jako vánoční dárek?! WTF? A když už jsme u Anglie, takovou dobu básním o tom, jak bych se tam chtěla podívat a ono nic. A nejdnou to dopřeje cizímu děckovi? To je vážně nefér. Je mi jedno, že teď zním, jako rozmazlená holčička, která nepřekousla odchod tatínka. Ale popravdě, on od mých asi 12 let byl víc ve světě, než doma, takže o to vůbec nejde. Navíc je nám líp bez něho. Sestra se díky němu dostala k psycho-doktorce, protože každé setkání s ním ji totálně rozhodlo. Doktorka doporučila omezení styku na minimum, což on nehodlá respektovat. Než aby přemýšlel, co provedl (protože on přece nic neudělal), tak nás akorát trápí... Všechny tři.
Další věc a sice prachy. Nadělá dluhy a mamka je pak z minimální mzdy musí splácet? Hlavně že on si s jeho novou ženuškou vyjede nakupovat do Polska. Pár let zpátky jsem za zrušení pojistky dostala jistou částku o čtyřech nulách. On navrhl, že aby neležela někde v obálce doma, dá mi to na jeho účet s tím, že si ji budu moct kdykoliv vybrat. Ta chvilka nastala. A když jsem mu to oznámila, řekl něco v tom smyslu, že se pokusí něco nastřádat. Jako co chce střádat? Ty tisíce mě měl hlídat a ne je profušovat bůh ví s kým a bůh ví za co. A když už jsme u toho, sestřinu pojistku vybral (prej) na splacení dluhů. Dluh dávno splacený, pojistka nikde. Mimochodem, taky obsahuje 4 nuly. A co myslíte? Je to otec roku. Nemá ani korunu z peněz jeho vlastních dětí. Normálně nás okradl. Jak říkám, že se naši dohadují, tak dejme tomu. Ale že je schopný se takto chovat k vlastním děckám? To udělá akorát hajzl. Nic víc.
Abych se ještě vrátila k psycho posuku. Když to dostal do ruky, tak ještě volal obvodní doktorce, jestli náhodou neví, který doktor ten posudek vystavil. On si, blbec, myslel, že jsme to napsali doma na PC a vytiskli. Normálně nevěřil, že je to pravda. Kdyby byl alespoň trochu normální, tak uzná, že to jeho dceru vzalo, a dá jí čas. A ne, že ji bude pomalu pronásledovat.

Co si jako myslí? Že se to tím zlepší?

A ta jeho primadona to je taky kapitola sama pro sebe. Totálně ho zblba. Vždyť se chová uplně jinak, než kdy jindy. Z ničeho nic má tetování. Hlavně že ho slíbil sestře na narozeniny. Ona na 15tiny nedostane nic ale on má tetování přes celé rameno. Z ničeho nic má zbrojní pas a machruje s pistolemi... Kde na ten zbroják jako vzal, když nemá peněz (dle jeho slov)? Babičku, jeho vlastní maminku se snaží co nejdřív šoupnout do domova, jen aby prodal barák, který opravdu není ve stavu, kdy by se dal prodat. To vím, žila jsem tam 20 let. A vlastně jsem i ráda, že už tam nejsem. Sice jsme se z domu museli přestěhovat do bytu 1 + 1, ale pokojík máme ještě větší, než tam. A mamka pořád tahá všechno sama, jak kdy jindy. Takže se svým způsobem nic nezměnilo.
Zpátky k jeho nové ženušce. Jo, znovu se vzal, tím líp pro nás. Teď ho má na krku ona. Z hodně dobrých zdrojů víme, že tři hodiny popíjeli víno a pak si sedl za volant. Přitom si nepamatuju, že by si troufl řídit po jednom malém pivu. Máme to z první ruky. Takže ho mění víc, než by kdo řekl. Všude, po celé vzádlené rodině se s ní chválí. Dokonce jeli za jednou tetičkou, která už si hoví někde mezi andílky, a kterou jsem měla strašně ráda. Ale bydlela daleko, takže jsem ji viděla třeba jen jednou za dva roky. Jakou dobu jsem ho přemlouvala, aby jsme tam jeli a nic. A najednou si tam jede s ní a ani ho nenapadne se zeptat, jestli třeba nechci s nima. Však proč by měl, že jo, jsem jenom jeho dcera. A když už jsme u toho chválení - nikdo, kdo ji potkal, mu ji neschvaluje. Každý je proti ní. Teta, ta u které se podává víno, oznámila, že jestli přijdou mezi svátky na návštěvu, tak je prostě odmítne. A každý, ať jde o chlapa nebo babu, tvrdí, že netuší, co na ní vidí. Mamka je ve všech ohledech lepší. Když už to tvrdí každý chlap, tak na tom musí něco být, no ne? Takže mě to akorát utvrzuje v tom, že to není jenom náš zaujatý pocit. Že to tak vidí všichni.

Zpět k mé pojistce. Poslala jsem mu dopis do vlastních rukou, ve kterém ho žádám o vydání svých peněz. Týden před tím jsme spolu mluvili, nazančila jsem mu, že jsem teď bez práce, chtěli jsme začít s mým klukem bydlet spolu a tak dále. Prostě i kdybych neměla důvod, tak ty peníze chci. Všechno je pravda. Chtěli jsme s V (mým klukem) začít žít spolu. Přišla jsem bohužel o práci. Takže jsem vlastně v háji. Nemůžu pomoct doma, nemůžu být se svým klukem, tak jak bych chtěla... protože V přeci nebude tahat všechno sám, že jo. To je prostě kravina. Jediné, o čem jsem se nezmínila je mé stěhování do Anglie. Plánuji to už delší dobu. A technicky vzato jsem nic důležité nezamlčela. V tam chce jet se mnou. Takže budeme spolu žít, budu zase makat, jen ne v ČR. A to svému papínkovi ani nehodlám oznamovat. Takže až se sejdem u soudu, kde vysoudím své peníze (vím, že je takový hajzl, že se tam na 80% dostaneme), poplatím, co je třeba, vypadnu do UK a zbytek své pojistky si vrazím na účet s dobrými úroky, podpisové právo a tyto věci dám mamce, které nemám důvod nevěřit a mizím.

Je smutné toto vytahovat týden před Vánoci, i když se mi z ničeho nic jaksi ulevilo (asi to chtělo dostat ven). Ale ne každý má vánoce veselé a šťasté. Uvědmuju si, že jsou na tom lidi i hůř. Někdo nemá hodnou maminku. Někdo nemá nikoho. Někdo má pro změnu rodiče, kteří pijí, a bijí je. Ale pro mě jsou vánoce smutné stejně, jako pro ně. Protože takto se rodič ke svým dětěm, ať už jim je 5, 15 nebo 20 prostě nechová.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře