Jak jsem spárovala zeď

29. březen 2017 | 11.56 |

Tak jsem včera spárovala zeď. Nebo spíš sloupky té zdi. Jak asi víte, pomalu ale jistě si přestavujeme domeček k obrazu svému. A s tím souvisí taky dvůr. Na dvoře máme už asi rok pergolu. Krásnou, velkou, svépomoci postavenou. Totiž svépomoci a tchánopomoci. No už chybi jenom dlažba, protože je namístě bývalé šopy a zem je všelijaká. A šílená na zametání Vzhledem k tomu, že V trval na viditelných cihlách, já jsem si vydupala aspoň tu dlažbu (a tak se u nás dělají kompromisy). No a tak se stalo, že jsme časově ve zkluzu a je potřeba s tím pohnout. Tak mě v pondělí V oznámil, že by bylo fajn dodělat tu zeď. Že možu aspoň vyškrabat tu starou omítku a on to pak vyspáruje. Jo jasně, chlapče. Z nějakého důvodu mě triviální vyškrabávání omítky, která opadá, jenom se na ni podívám, nejde. Tak jsem se mu vysmála s tím, že rači budu spárovat. A on že fajn, ale omítku mě míchat nebude. Co se nestihlo v pondělí, jsem včera dopoledne dodělala.

Vytáhla jsem ven Emičku, bylo víc než teplo, trošku jsem jí zastínila kus klece, ať se mě neuvaří - a jak si hověla, a dala jsem se na zedničinu. A fakt mě to bavilo. Babička oznámila, že sem měla byt chlap, V mě oznámil, že to bych se mu nelíbila...

Jediný problém byl byspárovat ty vrchní šáry. Musela jsem na žebřík. Nebo spíš štafle (bo jak se tomu véčku říká ). Jenže ono se to hýbe, že jo. A já nesnáším hýbací věci. Jo kolotoč to je jiná. Čučet z rozhledny přímo pod nohy je fajn. Ale stát na žebřu, který se hýbe je prostě moc. Tak jsem využila toho bordelu, který pod pergolou byl a zaryglovala jsem mezi štafle a budoucí ponk paletu, takže štafličky se nehýbaly a já jsem mohla se vzdáleným klidem vyspárovat posledních 7 šárků sloupku. Ze tří stran. Jenže ona ta jedna strana mě nebyla zrovna po ruce, takže jsem musela dělat levou rukou. Ono se sice levačkou dokážu najest, poškrábat, navlékat korálky. Ale hrát se s omítkou to pro mě byla novinka. Nakonec stejně V všechno skontroloval a poupravil, ale v konečném důsledku mě valstně pochávlil. Takže jsem byla spokojená.

Dneska už je pod pergolou relativně pořádek. Nakonec jsme se odpoledne dali do úklidu a tak jsme tu sekškrábanou omítku, která se táhla podél zdi nametli na hromadu, vysypali na suť, která pak půjde právě pod tu dlažbu. Ponk se stolem se otřel (nevím proč, stejně bude za týden zase zaprášený), palety se hodili pryč a dřevo, které tam strašilo se naskládalo do garíže pod schody, které vedou na půdu. No a pak co s paletama, že jo.

Tak jsme asi třetinu palet pořezali a jelikož už není místo pod schodama, tak se to dřevo začalo skládat pod pergolu. Pod stoly. Máme ještě asi 10 palet, které budou následovat své pořezané kolegyně. Takže proč přesně se vlastně dělal pod pergolou pořádek..?

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Jak jsem spárovala zeď tlapka 29. 03. 2017 - 21:23
RE(2x): Jak jsem spárovala zeď wolfgirl 30. 03. 2017 - 09:44
RE: Jak jsem spárovala zeď hroznetajne 31. 03. 2017 - 06:55
RE(2x): Jak jsem spárovala zeď wolfgirl 31. 03. 2017 - 09:20