Mám plán

29. duben 2017 | 08.00 |
› 

Léto je v plném proudu, všichni se mají dobře. Mia a Lojza už nejsou tak bezbraní, jako když jsme je našli. Dokonce se zdá, že si osvojili psí náturu. Prohání slepice, přiběhnou na zavolání, spí s polečně s Dášou v boudě. Z Pepi už se stal kus kanece a i holky už vyrostli do pořádných rozměrů. Slepičky si zvykly na hotelové podmínky, kohout si dává na čas. Zato tráva roste víc, než rychle. Je to práce navíc, a já jsem začala přemýšlet, jak si starosti s trávou ulehčit. Máme dost velkou plochu, celý lán. Část jsem nechala růst dle libosti, pak bude seno. A druhou část jsem oplotila. Na oploceném pozemku jsem umístila krásnou boudu, kterou kdosi prodával na internetu. Snad to bude nově příchozím stačit. Když už jsem nakupovala na internetu, koupila jsem zrovna i králíkárnu. Králíkárna není nijak veliká, je tam osm kotců. Plánuju koupit jednoho kluka a tři holky. A pak se pokusit o králíčky.

Anton z mého nápadu není nijak nadšený. Jeho obavy chápu, taky se mi zdá, že pomalu přestáváme stíhat, ale zvíře je jako droga. Jakmile si pořídíte jedno, chcete další. A tak je to i v mém případě. A tak se k patnácti slepicím s kohoutem, třem prasatům, psovi, kočkám a několika nezvaným pavoukům přidají ještě čtyři králící a pět ovcí. Je toho dost na to, aby člověk zvládal farmu a práci a tak mě napadlo s prací skončit. Z toho není Anton nadšený už vůbec. Ale já mám plán. Už několik týdnů opravuju jednu z budov, kde budou pokoje. A taky jídelna, koupelka a prostě všechno, co je třeba pro život. Co třeba tábor na farmě? Nebo škola v přírodě?

Inu jela jsem pro ovečky. Jedna z mých vybraných ovcí měla zrovna mládě, což sice nebylo v plánu, ale vzhledem k tomu, jak to tam vypadalo, se valstně nedivím. Proto jsem si taky vybrala ovečky, které vypadali nejhůř. Musela jsem je prostě zachránit. A tak jsem místo pěti ovcí přivezla pět ovcí a jedno jehně. A také ty čtyři králíky. Dáša s koťatama se samozřejmě musela jít hned seznámit. S Dášenky se stal ovčácký pes a začala ovce nahánět. To jí budu muset zakázat, alespoň pro zatím, než si ovečky zvyknout na nové prostředí. Lojza se do shánění ovcí pustil taky, ale z toho si ovečky nic nedělali. Mia rychle pochopila, že taková aktivita nemá cenu a po chvilce si lehla na sluníčko a sledovala svého bratra, jak se nepřestává snažit. Tu nejmenší ovečku si Anton dokonce pojmenoval. Říká jí Bibi.

Když se tak dívám na svoji rozrůstající farmu, musím se pochválit. Zvířatům se daří, já už jsem taky konečně v plusu, i když ne moc. Ale famra mi začíná pomalu ale jistě vydělávat, dokonce mám už několik poptávek ohledně ubytování. Jde zatím jenom o víkendové návštěvníky, ale už teď je jasné, že dovolená u zvířat nebyl špatný nápad. Teď ještě rychle dát do pořádku budovu, ať můžu začít příjmat své první hosty.

Bibi

Bibi

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře