Eshop se rozjíždí

11. květen 2017 | 12.35 |

Odhaduju, že jsme asi v půlce všeho. Už mám web převedený na sebe, přístup do administrace atd. Od včerejška se hraju s dodavatelama. Nevím, koho kdy napadlo, že práce z domu je nenáročná. Uznávám, že fyzicky je to asi stejně náročné, jak celý den prosedět na gauči, ale psychicky je to uplně o něčem jiném, jak běhat 12hodin kolem mašiny někde ve fabrice. Říká se ještě "fabrika"?

Tuším jsem se zmiňovala, že mám v ceně podporu a pomoc s rozjezdem a vším kolem toho. Říkejme jim poradci. No a tito poradci mě včera (nebo spíš předevčírem pozdějc večer) poslali seznam dodavatelů. Takže můj úkol byl vlastně prostý. Najét na stránku, zaregistrovat se, jít dál. Jeden by řekl, že nějakých 30 kontaktů budu mět za 3hodiny hotové a to si ještě stihnu v klidu vypit kafé a posnídat. Noooo tak lehké to nebylo. Když pominu opakované vyplňování údajů jako je jméno, adresa a tak, tak se ukázal ještě jeden problém. Vlastně dva. Některé adresy mě buď přesměrovaly kamsi dopryč, nebo ona adresa neexistovala. A ten drůhý problém byl v tom, že ne každá stránka měla registraci. Prostě tam bylo jenom přihlášení. Takže jsem si musela napsat o registraci, počkat až mě odpoví já jim musela odepsat nějaké ty inforamce o mě a zase čekat až mě pošlou heslo a tak.... Ještě dneska nemám "oběhané" všechny dodavatele.

A to mě ještě čeká ta účetní stránka věci. To pravé papírování, kdy si budu muset platit sociální a zdravotní, a vést evidenci a uplně se na to všechno těším. Fakt. Uplně moc. Jo.

Už teď si nedokážu představit jak vypadnu na svatební cestu, když se dva dny hraju s nějakýma dodavatelama. Můj mě oznámil, že až se rozjedu a uvidí, že je eshop schopný nás uživit, skončí v práci a udělá si svůj. A nejlepší na tom je, že si myslí, že vstane až bude chtět, može jít spat ve 2 ráno, protože přece može kldině vstávat naoběd, když přece bude pracovat z domu. Vlastně sem si to taky myslela. Popravdě, kdybych měla vstávat v 11hodin, obstarat domácnost, udělat svoju prácu, tak budu končit asi tak v 9, 10hodin. Když bych chtěla mět trochu času taky pro sebe, tak asi opravdu pujdu spat ve 2 vnoci.

Takže jsem zjistila, že podnikat z domova není takové leháro, jak jsme si mysleli. Sice nemusím stávat o 5 abych byla v 6 v práci a ve 3 mohla končit. Nikdo mě nediktuje, kdy možu jít nazáchod a pojest atd. A popravdě možu obědvat při té práci. Ale fakt to není leháro. Je to záhul stejně, jak každá jiná práca, jenom v jiném úhlu pohledu.

A to jsem se vlastně ještě pořádně nerozjéla. Ještě mě bude čekat vyřizovat objednávky a reklamace a.... tak.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Eshop se rozjíždí wien n 11. 05. 2017 - 13:09
RE: Eshop se rozjíždí tlapka 13. 05. 2017 - 11:57
RE: Eshop se rozjíždí rebarbora 17. 05. 2017 - 21:45