Jak mě atmosféra vánoc nezastihla doma

27. prosinec 2014 | 07.00 |

No vážně. Ať se snažím, jak se snažím, nejsem schopná si užít vánoce. Koledy mě přijdou trapné, stromeček mě nijak nenavnadil, dokonce ani rozdávání dárků mě nenadchlo. Tento rok je prostě zvláštní. Až moc zvláštní. Extrémně zvláštní. Kdyby jsme neměli v obýváku stromek, tak mě ani nepříjde, že je už čas cokoliv slavit. Včera jsme jeli, jako každý rok 25. 12., po návštěvách. A víte co? Vůbec se mě nechtělo. Nudila jsem se tam. Komentovat pohádky - moje oblíbená část - mě už vůbec nebavilo. Vlastně je ani nekomentuju. Přijde mi, jako by bylo brzo na vánoce. Jako by ani neměli být. Jako by to byl úplně nový zvyk, tímto rokem první. Jindy už od listopadu poslouchám rolničky, happy christmas a kdesi cosi. A dnes mě to příjde absolutně trapné. Je toto normální? Alespoň nějak by to s člověkem mělo pohnout. Alespoň by měl přibrat z toho, jak se láduje cukrovím. A nic. Ani to oblíbené linecké mě nechutná. Nijak zvlášť. Minulý rok jsem byla nadšená, když jsem pomáhala babičce s cukrovím, mamce se stromečkem a sestře s rozdáváním dárků. A prostě nic. Být někde sama daleko od rodiny, ani mě nepříjde, že jsem na Vánoce sama, protože mě nepříjde, že nějaké vánoce jsou. A určitě to není sněhem. Nebo spíš ne-sněhem. Sníh už nebyl minule, před minule před-předminule byla břečka...

Taky máte tento rok takovou divnou náladu? Štve mě to. Když včera večer přijel V a dávali jsme si dárky, tak si na moment myslel, že z toho dárku nejsem ráda. Ale jo jsem. Je super. Erotické člověče nezlob se jsem ještě nehrála :-D Jasně, že se těším, až si ho zahrajem. Ale prostě mě příjde, že je divné, aby jsme si jen tak dali dárky. Jasný, každý vánoce a svátky neslaví. Z Valentýna taky nejsem nijak odvařená. Naštěstí ho ani V neslaví, takže ok. Ale Vánoce?? To je skoro povinnost je slavit. Nebo tak něco. Ale nic. Prostě nic. Doufám, že Sylvestr bude lepší. I když něco mi říká, že mám jakousi sváteční depku, nebo co.

Má někdo nějaký - jakýkoliv - nápad, jak se dát do kupy? Jak si užívat alespoň toho Sylvestra, když jsem svátky už promarnila?

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře