Jsou snad slepí??

17. únor 2015 | 18.34 |

Před časem jsem našla jednu fajn stránku. Plná seriálů díl po dílu všechno online, free a bez sekání se. V originále s titulkama. Ještě jsem nenarazila na dabing. Což mě vlastně vyhovuje, protože, jak jsem už kdesi psala, titulkové věci si užívám víc, než dabované. A ještě si z toho víc pamatuji. Asi jsem vážně z Měsíce. Ale o tom někdy jindy. Ta stránka má jeden jediný problém. A sice právě ty titulky...

Když si pustíte nějakou tu věc v originále, tak čekáte, že co věta, to písemný překlad. Tak to má být... A tady nastává ta chyba. Titulek je tam tak z 80%, což je celkem na prd. Mě osobně to problém nedělá, tak špatně s angličtinou nejsem, ale přece jenom to trochu vadí. Představte si že je tam nějaký rozhovor:

"Justtwo millimetersin addition."
"
Twomillimeters?I do not believe."
"
Seriously.I checkedit."
"Andwhat happened?"
"Well..."

A titulky vypadají takto:

"Jenom dva milimetry navíc."
"Dva milimetry? Tomu nevěřím."
...........................................
...........................................
"No..."

Místo teček si představte, že celé ty dvě další věty je tam pořád překlad "Dva milimetry? Tomu nevěřím." Takže oni si dál vykládají a vy pořád vidíte jen to, že tomu nevěří. Přitom už uběhlo kolik času.... Jak říkám, nedělá mi problém si přeložt, domyslet a tak dále.... Ale opravdu to leze na nervy. Nebo tam není překlad vůbec žádný. A ten kdo spoléhá na titulky, protože anglicky umí akorát tak pozdravit, tak je jednoduše v háji. A z celého seriálu na 20 minut rozumí asi tak čtvrt hodině. Je to dost matoucí.... Hlavně, že mají sponzora, ale titulky do videa pořádně neumí vložit. Lidi, jestli jste snad slepí a potřebujete s tím pomoct, stačí říct. Titulkovala jsem už na základce, věřte, že jsem v tom lepší než vy. I bez sponzorů.

Napadlo mě bonzovat a tu stránku zveřejnit. Na druhou stranu, nechci nikoho od ničeho odrazovat, takže to raději říkat nebudu. Kdo zná, ten ví a kdo neví, ten může být rád :-)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Jsou snad slepí?? alienor 18. 02. 2015 - 09:59
RE: Jsou snad slepí?? wolfgirl 18. 02. 2015 - 17:20