Jak Hurvínek válku...

3. březen 2015 | 09.30 |

Asi bych dnes začala vtipem. Pro změnu.

Muž přijde večer z práce a vidí, jak před domem se jeho dvě malé děti hrají v kaluži s blatem, obě jsou v pyžamku, špinavé až za uši. Branka do zahrady otevřená, pes nikde. Běží do obýváku, tam roztahané hračky, krabice od pizzy, rozlété kako. Valí do kuchyně, tam roztahané ručníky, lednička otevřené dokořán, další hora hraček, rohlík už pomalu rozpustěný v mléce. Utíká do ložnice a tam jeho žena leží v posteli, v ruce knížku. Ten celý v šoku se ptá: "Prosím, tě, co se tady dělo?" Ona se na něj mile usměje a praví: "Víš, jak se mě každý den ptáš, co jsem tady celou tu dobu dělala? No, tak dneska vůbec nic."

Já vím, je to vtip, ale chlapi by se nad tím mohli zamyslet. Před chvilkou jsem přeskakovala stanice na TV, nic zajímavého tam nešlo a narazila jsem na výměnu manželek. Týpek si tam zrovna ztěžoval, jak přišel z práce a ještě musel oprat a ožehlit... Jen se mě protočili panenky. A baba jako dělá co?

Baba musí ráno vypravit děti do školky, do školy, do školky musí dítko zavést. Z tama letí do práce, po práci zase do školky, třeba do družiny. Přijde domů s dětmi, které se po cestě hádají, postaví na oběd, hodí do pračky, zamete a podobné domáci práce. Mezitím je schopná pomoct starším dětem s úkolama, podepsat žákovky, seřvat děti, menší děti dvakrát převlést, protože se počůrali... Chlap příjde večer domů z práce, má navařené, děti jsou okoupané, prádlo vyžehlené a on si musí sednout k telce s nohama na stole a s pivem v ruce, protože měl těžký den?
Netvrdím, že je jejich práce lehká ani nezpochybňuji že v práci makají místo osmi hodin třeba dvanáct. Ale chlapi by s dětmi nevydrželi ani pitomou sobotu, kdy nemusí letět do školky, ze školky, do práce a na veškeré domáci práce mají celý (a ne jen půlku) den. A oni si stěžují, že baba nemá chuť třeba ještě večer dělat cokoliv s ním? Ti chlapi, kdyby takové frmoly zažívali den co den, tak se jim za týden opravdové makačky nepostaví rok. Navíc ženská musí tohle všechno zvládat i když je nemocná.

Možná ještě nemám děti, ale mám mladší sestru a fotra, který jezdil domů tak jednou za dva týdny na víkend (kolikrát jen jedenkrát do měsíce). V pátek večer přijel a v neděli navečer už zase jel. Takže vím, co všechno mamka zvládala a vím, co všechno on nezvládal. Suďte mě, jak chcete, ale chlap si má nejmíň co ztěžovat.

Ale rozhodně netvrdím, že všichni chlapi jsou stejní. Znám dost chlapů, kteří jsou bez baby a zvládají práci, děti a domácnost stejně dobře, jako ženská. Ale upřímně - takových je fakt minimum. Navíc jim nic jiného nezbývá.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře