Můj idol

19. květen 2015 | 20.32 |

Nedávno se mě ptali kdo je můj idol, můj vzor... Vlastně jsem nevěděla, jak odpovědet... Mám jich vic.

Amy Lee - Kdo zná Evanescence, zná Amy. Ale proč mám ráda právě ji? Ani nevím :-D Líbí se mi její texty, její hlas, mám ráda piano v moderní hudbě - vlastně bych někdy chtěla hrát, jako ona. Sice jsou i lepší, například Bach, ale to není ono.. A navíc - já si pořád ztěžuji jaký těžký život mám, ale Amyn život mi v něčem příjde horší. Její sestra zemřela, když byla Amy malá, její brácha má epilepsii... Já mám zdravou živou sestru. A pořád si ztěžuji.... Navíc se mi prostě líbí, nevím proč. Zkrátka poktat Amy Lee, budu ráda.

Ian Somerhalder - OK, tady si nejsem jistá, jestli jeto vyleženě můj idol, ale ten chlap je prostě úžasný. Jeho pohledy, to jak vypadá... navíc má rád zvířata a to ne jen na grilu. Prostě ideální chlap, který ještě ideálně vypadá. Takže potkat Iana, nechci jenom podpis ale také pusu :-D

Kahlan Amnell - Tak tuhle asi moc lidí znát nebude. Je to jedna z hlavních hrdinek z knih a také seriálu. Je to postava s magickými schopnostmi, ale to je jedno. Důležité je, jaká je. Kahlan je silná. Psychicky silná. Může být v jakékoliv situaci, ale vždycky si zachová svůj tajemný poker-face. Může jí být mizerně, jak chce, ale vždycky je silná, alespoň na oko, aby si okolí myslelo, že je v pohodě. Jasně, že se umí také vyplakat, ale doma, v soukromí. Nikdy na veřejnosti nepůsobí neklidně, nerovozně, nejistě... Vždycky působí silně, sebevědomě, jistě... To na ní šíleně obdivuji, protože i když se snažím, kolikrát to nejde. Kolikrát se na mě lidé podívají a vidí, jak to ve mě vře, jak bych nejraději do někoho nebo alespoň něčeho praštila. Ale Kahlan ne. Nikdy nejedná ve svém zájmu, ale v zájmu ostatních, i kdyby to znamenalo, že to ona sama třeba i nepřežije. Je to asi můj největší ideál a vzor, i když je to fiktivní postava.

Terry Goodkind - Autor knih Meč pravdy. To on vymyslel Kahlan a dalších. Jeho bichle sice nejsou nejlevnější, ale stojí to za to. Jeho myšlenky, které do příběhu vnáší jsou víc, než na zamyšlení. Uznávám, někdy jsou krapet moc fylozofické, ale každý pochopí tu myšlenku, kterou se de-facto celou knížku zabývá. Nakonec všem dojde to, o čem se bavilo na začátku. Myšlenky, takové citátky, které se objevují i na obálce, mám strašně ráda. Jednu mám dokonce zmíněnou i tady, na blogu, a sice "Rozum je ovládán vášněmi". Také mám ráda "Největší zlo může být důsledkem nejlepších úmuslů." Takže nebýt pana Goodkinda, nemám ani Kahlan, ani nad čím přemýšlet :-)

Každé nemocné dítko na světě - každé dítko s rakovinou, svalovou dystrofií...  Jsem exematik. Nikdo neví, co s tím. Vadí mě snad všechno - v létě horko, v noci mráz. Šmpon a sprcháč, který používám X let mi najednou začne vadit... Nejhorší jsou ruce, kterými dělám... No jednoduše se mě dotknete a já vás doslova seřvu, protože to bolí. Jsem astmatik, alergik na všechno možné, mám špatné klouby.... kamarád se mě jednou zeptal, jestli si nechci rovnou hodit mašli. A teďka nějaký prcek, kterému jsou tři roky, chodí na ozařování, chemoterapii a kdesi cosi a ještě je schopný se usmívat, užívat si života... A já bych si tu mašli někdy opravdu hodila.. Takže každé takto nemocné dítko obdivuji, protože jsou na tom o hoooooodně hůř, než já a jsou schopné se upřímně usmívat a bavit se. Když pominu Kahlan Amnell, tak tyto děti jsou snad nejlepší příklad pro lidi, kteří si pořád jenom ztěžují, jak těžký mají život.

Vlk- Vlk je pro mě synonymem, symbolem svobody a volnosti. Podle mě je svoboda to jediné, co můžeme každý z nás mít (a také ztratit). Svoboda je podle mě strašně důležitá. Každý, kdo ztratí svobodu, svobodnou vůli, je ten největší chudák. Ten, kdo se nemůže svobodně rozhodnout, ten kdo si nemůže dobrovolně říct, co by chtěl, ten kdo se musí podřizovat, ten nemůže byt nikdy šťastný...

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře