Sociálka neuvažuje II

25. červenec 2015 | 07.05 |

Další důkaz toho, že baba ze sociálky je ťáplá. Syn si myslí, že je všechno jenom na něm, protože mu to baba řekla. Baba je krava. Moc dobře by měla vědět, že nezáleží na klukovi, ale na tom, jak rozhodne soud. Soud se sice přikloní k názoru kluka, s kým chce bydlet. Ale nakonec rozhodne soud a ne nějaký fagan, který si myslí, že může co půl rok své rozhodnutí měnit. Asi před půl rokem měli nějakou dohodu na zkoušku, že syn bude bydlet u Boženy. Stejně byl věčně u Pepy, protože Božena po něm jenom kříčí a bije ho.

Tak se ještě před koncem oné zkušební doby stěhoval zpátky k Pepovi. Uběhlo pár měsíců a synátor byl víc u Boženy, než u Pepy. Dost zarážející je fakt (alespoň pro mě), že u Boženy musí půl hodiny před koupáním zatopit pod kotelm a ohřát si vodu, nebo to, že Božena mu nevaří a raději mu dá peníze na nějaký čínský giros a hrníčkové polévky. Když to u Pepy má dobré plnohodnotné jídlo, příjde a může se rovnou koupat... Syn příjde s tím, že chce jeho mamka (Božena) papíry o přijetí do školy, Pepa mu zakáže, aby jí to nesl a stejně to udělá. Božena syna pomalu seřve, že s tatou nepůjde na žádnou vesnickou zábavu, protože potřebuje pomoct s oslavou a že má okamžitě přijet. Syn se jí ptá, jestli teda se pro něj nemůže zastavit, když má cestu kolem. Odpověď je jasná: NE! A synátor poslušně sedne na bus a jede za maminkou. Pepovi ani neřekne, kdy se vrátí, nic.

Dokonce se nedávno stalo, že Pepa přišel z práce a syn nikde. Dva dny se mu snažil dovolat, dokonce mu už zkoušel volat i z jiného čísla. Na druhý den večer mu to teda konečně zvedl s omluvou, že byl u kamaráda (celé dva dny?) a mobil si nechal u mamky (nový mobil a děcko se s ním nechválí??). A když už, tak ho mohla vzít ona a říct, že je syn u ní. A kdyby byl co k čemu ten kluk, tak napíše alespoň na lístek kam jede a kde je.
Kluk přijde po nějakém tom čase domů a dělá, jako by nic, jako by bylo všechno v pořádku... Když mu Pepa oznámil, že už chtěl volat policii, protože o něm 24hodin nevěděl, kluk si z toho ještě pomalu dělal srandu.

Mimochodem syn už je nabalený, má vypakovaný celý pokoj s tím, že bude do konce prázdnin bydlet u mamky. Božena si prej kupuje domek a tak bude co nevidět bydlet... Božena asi neví, co koupě domu obnáší - mohla bych vyprávět. A i tak. On je soudem svěřený do Pepovi péče a nemůže se jenom tak rozhodnout, že teď bude bydlet u mamky. Když ho Božena nechá doma ze školy (například), tak budou volat Pepovi a on to bude muset řešit.
Pepa už navrhl i střídavou péči, což by bylo v tomto případě nejlepší. Syn s tím i souhlasí (pro teď). Ale Božena je proti. A já vím proč.

Božena totiž vidí jenom to, jak Pepovi sebera kluka, a jak Pepa bude muset platit a jak ona vyhraje. Jenže Božena si neuvědomuje, kolik děcko stojí. Kolik stojí učebnice, kolik kluk projede... Božena nemá ani šajnu o tom, jak se starat o děcko. Vidí jenom to, jak vyhraje. Ve skutečnosti by vyhrál Pepa. Jasný, že už kluka neuvidí tak často, jak teď, ale na druhou stranu - alimenty ho vyjdou rozhodně levněji, než klukovi platit komplet všechno.

Nebude se muset starat o to, jestli je kluk ve škole, nebo místo škole sedí na rybách (což se opravdu stalo). Pepa se sice bude starat, ale už to nebude muset řešit. Už to bude muset řešit Božena. Jediný, kdo by vyhrál, bude Pepa.

Ostatně nemůžeme se divit, že se ten kluk chová, tak jak se chová. Děcko vychovává mama. Jenže Božena je krava první třídy, která není schopná naučit děcko ani to, že si má umyt ruky, když jde ze záchodu. Ne, vážně, on si ruky neumývá. Však si je nepochcal. No já si je taky nepochcala a umyju si je. A Pepa ten neměl na výchovu čas. V té době, když byl syn ještě malý, měl také nemocnou maminku. Jednoduše počítal s tím, že mama vychová děcko. Že ho naučí dobrým mravům. Ale kluka nikdo nevychovával. Domácí vězení u ní znamenalo, že může běhat na ulici.. takže jaký to trest? Jednoduše se ten kluk naučil, že může všechno, protože jeho tata je ožrala. Ale to že ten ožrala navaří, opere, uklidí.... to už nevidí. To přece vždycky dělal někdo jiný. Nevím kdo, protože jediná priorita Boženy je facebook, pak je ona, potom dlooooooouho nic a pak někde jsou ostatní včetně jejího syna.

A jak to všechno vím? Vím to, věřte mi. Jak jsem říkala, nehodlám prozrazovat kdo ze známých je Pepa, protože i tak se tam uvidí všichni, kdo mají. Jestli snad náhodou čte můj blog i Božena, tak se tam pozná. Jestli náhodou čte blog onen synátor, tak se pozná také. A jestli to čte kdokoliv jiný... no řekla bych, že se tam možná částečně pozná každý třetí. A o to mi šlo také. Šlo mi o to, aby se i ostatní lidi zamysleli nad sebou a šlo mi hlavně o to, aby jste viděli, jací můžou někdy lidé být.
Nepřipadám si jako práskač, nebo tak něco. Jednoduše jsem napsala, co vidím ve svém blízkém okolí. A to, že se někdo pozná například práve v Boženě, tak toho člověka jedině lituji.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Sociálka neuvažuje II márinka 29. 07. 2015 - 23:16
RE(2x): Sociálka neuvažuje II wolfgirl 01. 08. 2015 - 15:31