Particka SK or CZ?

23. červenec 2015 | 12.10 |

Abych měla jak porovnávat, tak jsem se chtě nechtě musela podívat na pár dílů z obou Partiček. A názor jsem opravdu nezměnila. Uznávám, že je to možná tím, že moji oblíbenou Partičku znám de-facto nazpaměť, hlavně první sérii. A také jsem s ní jaksi začínala. Až pak jsem se rozhodla mrknout na tu druhou, ať teda mám jaksi porovnávat. A i když znám herce tam i tam, alespoň od vidění, když teda neválím jejich životopisy, pořád si nemůžu pomoct, ale česká partička je ta horší.

Slovenská partička je pro mě Partička s velkým P. Jestli to je i tím, že "Geňu" dvakrát nemusím... těžko říct. Ale je sranda, jak "perfektně" hádá. No celý Juraj :-D A tady se dostávám k slovenské partičke. Znám je tam všechny, celou jejich partyju. O Peti s Lukášem nemůže být ani řeč. Ti dva jsou prostě nejlepší. Nejvíc mě dorazili v Kukátku, když tám hráli manželský pár. Ale zpátky k Partičce. Juraj je z nich úplně nejlepší. Hlavně, co se hádacích her týká. A nedej bože, kdyz Robo, který se mě zase nejvíc líbí na té fyzické úrovni, má Ďuriho navádět. Ti dvá, když jsou spolu, tak to stojí za to. Ale ono tam Robo ani nemusí být, hlavně, že Ďuri hádá :-)

Ale samozřejmě, když Peťa s Lukim mají rýmovat, nebo jsou v Battlu, tak jsem hotová. Tam Luki obvykle válí na plné čáře. A hned po něm Peťa. Roman podle mě hraje nejlíp babu, z toho pánského osazenstva a Majo pro změnu má nejlepší "stařecké" postavy. I s Lukášem. A rapl roku je pro mě (když pomineme zrovna Romana v SOS nebo Kvasce) Richard. A to nemluvím o Mariánovi Čurkovi. Ty jeho převleky jsou někdy excelentní :-D

Navíc česká partička mě přijde taková vulgární. Netvrdím, že na slovenské neexistují narážky na lecos, ale oni to umí tak nějak líp poddat. Vlastně dva jediné díly, které mi požitek z Partičky zkazili byly právě ty, když tam byli ti dvá od nás z ČR. Ano, tušíte správně, mám na mysli Suchánka s Genzrem. Jinak mi tam nevadí vůbec žádný host z česka nebo od nich ze slovenska, ale toto prostě ne.

Tak abych to shrnula -  česká partička, ať je kde chce, slovenská tu byla dřív, slovenská je lepší, slovenských hercov mám rači a jestli bych chtěla někoho potkat z Pratičky, tak ať je to kdokoliv mluvící slovenštinou, protože u těch českých bych nebyla schopná nadšení ani zahrát. Kdežto ve slovenské Partičke bych si klidně zahrála. Ti jsou totiž nejlepší.

logo

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře