Sociálka neuvažuje

24. červenec 2015 | 13.05 |

Alespoň tak mě to příjde. Vlastně mě počínání oné baby přivádí k smíchu protože ta není normální. Dneska vám řeknu něco o svém známém. O tom, jaké (ne)má problémy. Ten známý může být můj starší brácha, o kterém nemluvím. Může to být můj spolužák ze střední, může to být soused....Nebudu přibližovat, kdo ten známý je, už jenom pro jistotu. Člověk nikdy neví. Ale říkejme mu klasicky třeba Pepa.

Tento Pepa má ženu a syna. A se ženou, říkejme jí Božena, se rozvádí. Bohužel ne každý rozvod probíhá hladce a to je i případ Pepy. Žena od něj odešla už dávno před tím, než si Pepa našel přítelkyni. Přítelkyni si pojmenujme například Anča. Jenže právě Anča se stala zámínkou, proč má být Pepa hajzl a kdoví, co ještě. Totiž Božena už dávno vykřikovala, jak ji Pepa nepřitahuje, jako chlap, jezdila si po republice za babama (ano, za babama) a bylo jí vcelku jedno, co bude s jejím synem. Ostatně i když byla doma, tak do obchodu chodil výhradně Pepa, hlavně Pepa se staral o zahradu a Pepa obvykle synovi navařil.
Ale jakmile se Pepa seznámil s Ančou, Božena najednou měla záminku, proč se rozvést, z Anče se stala kurva, která krade chlapy a z Pepy se stal ožrala. Do toho všeho syn, který půjde po prázdninách na školu, je tak pitomý, že se nechá ovládat Boženou. Ona pískne a on skáče, kdežto Pepu synátor absolutné neposlouchá, nepomůže ani s tím, co je vlastně jeho (například ryby v jezírku)...

A tady bych začala se sociálkou. Pepovi došel dopis, že se má na sociálce zastavit. A tak tam Pepa přišel. Baba ze sociálky mu oznámila, že si na něj byl jeho syn ztěžovat. Důvod? Pepa na syna křičel. Sice si nedokážu představit, jak zrovana Pepa zvyšuje hlas, ale to není podstatné. Pepa babě vysvětlil, že mu jenom důrazně vysvětlil, že za školu se nechodí a dal mu domácí vězení. A milý synek se rozhodl místo škole jít si ztěžovat. Baba se Pepy zeptala, zda on nikdy za školou nebyl. WTF?? Takže kdyby Pepa jeho záškoláctví neřešil, bude to podle baby v pořádku? Pepa babě odpověděl, že kdyby byl za školou on, tak dostane z jedné z druhé strany.

Po čase přišel Pepovi dopis, ve kterém byli dva papíry. Vytáhl první a začetl se. Zjistil, že Božena chce svého syna do vlastní péče, protože u něj syn strádá, jeho otec (tedy Pepa) je pořád opitý a tím pádem mezi otcem a synem vznikají hádky. Samozřejmě Pepa nepije sám, protože pije společně s jeho přítelkyní, tedy Ančou. Božena také napsala, že u ní se bude mít syn líp, protože má pronajatý domek (tuším) 3+1 a stálý plat kolem 10 000,-Kč. Na druhém papíře bylo rozhodnutí soudu: zamítnuto.
Pepa má vlastní dům 6+1, velký dvůr i zahradu a plat podstatně vyšší. A kolem domu a zahrady chodí jen Pepa, když je u něj Anča, samozřejmě pomůže. Upřímně já osobně nechápu, jak můžou obstarat oběd, praní, zahrádku a zvířectvo (i jeho syna!), když jsou věčně ožralí, jak tvrdí Božena.

Pepovi bylo jasné, že sama by na to Božena nepřišla, tak se ptal svého syna, co o tom ví. On samozřejmě nic neví, nic neřekl, takže Božena si to nejspíš jenom tak vycucala z prstu.

Jistě, že si Pepa s Ančou dají po práci pivo. Když děláte v 30 na zahrádce, tak nepijete jenom sirupy. Než vám to pivo stoupne do hlavyv, stejně ho vypotíte během sbírání meruňěk nebo rajčat. Ale tady je podstatné to, že si o víkendu po obědě dají po sklence piva. A během makání na zahrádce doplňují pitný režim vychlazeným lahváčem, který pijí přes hodinu... Takže nakonec už ani vychlazený není.

Baba tím okamžikem začala řešit Pepův alkolismus. Jednou byl po práci s chlapama na pivu a baba mu volala. Ten den byli na sociále do 5hod, baba mu volala kolem čtvrté a tak Pepa teda souhlasil, že tam zajde. No samozřejmě byla jedna z prvních reakcí ta, že z Pepy cítí pivo. Ale pojďmě dál.
Pepa se s babou bavil o tom svěření syna do péče a tak dále. Agrumenty, že se Božena X roků o syna nezajímala a tenkrát jí bylo jedno, jestli je Pepa alkoholik, když si ve čtvrtek odjela neřekla kam a na jak dlouho. To jí bylo jedno, jestli její syn strádá nebo ne. Ale baba ze sociálky je se vším hned hotová. "To bylo dřív." Najednou se Božena otočila o 180°, se zdá. Další argument, že ona tahá syna po hospodách také neprošel, protože tam pijí jenom sodovku...

Ale když jde syn ven a do batohu si dá dva tři lahváče, to už nikdo nevidí. Když u Pepy koštoval slivovici, kterou si sám nalél a prohlásil, že soused Boženy má lepší, tak to podle mě značí o tom, že u Boženy pije a ona ho nechá. Jak jinak by věděl, že má soused lepší, kdyby to nepil..?

Ale ne, z Pepy jde cítit pivo - to, že mohlo být nealko, nikoho nezajímá - a tím pádem je alkoholik. Tak mě napadlo, já jsem také alkoholik. Hlavně na silvestra. To piju první ligu podle sociálky.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře