Hitler byl borec

2. srpen 2015 | 09.43 |

Ještě, než se rozepíši, chci říct, že v žádném případě nesympatizuji s tím, co provedl, co se dělo za 2. sv. války. To rozhodně ne. Hitler byl zmrd a tak to také zůstane! Ale na druhé straně...

Byl vlastně borec. Když pomineme známý fakt, že byl výborný řečník - ostatně ani tak nechápu, jak mohl kecama zblbnout tolik lidí- tak byl podle mě také perfektní stratég a vůdce. Když vezmeme v potaz, co všechno dokázal a dokázal to poměrně dlouhou dobu držet v tajnosti, tak to podle mě svědčí o jeho uvažování "tři kroky do předu". Teď mě napadlo, že musel být dobrý i v šachách. Ale pojďme zpět.

Když přivezli do tábora české občany, Hitler věděl, že jsou pod ochranou Červeného kříže. A tak jim nechal své osobní věci, nerozděloval rodiny, nechal je žít tak nějak normálně. Dovolil, aby psali do Čech rodinám a známým. Po nějaké době, když si Kříž myslel, že je všechno v pořádku, poslal Hitler všechny do jednoho do plynu.

To podle mě jenom ukazuje, jak byl chytrý, jak uvažoval. A že uvažoval fakt dobře. Sice mi nejde do hlavy, jak si lidé v česku vysvětlovali, že už jim nepřichází dopisy od známých, ale beztak si i toto nějak ošetřil. A když vezmeme v potaz, kolik lidí ho následovalo. Myslím, když pomineme fanatiky. Mám na mysli normální lidi, kteří třeba ani nesouhlasili s tím, co dělá. Přesto ho následovali, plnili rozkazy. Byl to dobrý vůdce. Netvrdím, že ho měli rádi, ale vedl svůj lid, svou skupinu dost dlouho a úspěšně.
Vůdcem se člověk stane buď proto, že se ho lidé bojí, nebo proto, že ho májí rádi. Řekla bych, že Hitler se vlezl do obou skupin.

Vlastně chápu, proč měl takovou averzi k Židům. Ono, když ho jeho židovský otec bil, bil i jeho matku, tak se není čemu divit. Nijak ho ale neomlouvám. Jenom chápu, kde se ta zlost vzala. Mohl to řešit, jak dnešní průměrný rasista. Rozhodně by napáchal míň škod.

Byl to borec. Uměl mluvit, což by se mě hodilo před tabulí, měl výborné strategické myšlení a byl perfetní vůdce. O jeho dovednostech si může nechat plno lidí jen zdát.

A znovu se budu opakovat. S hitlerem nijak nesymaptizuji, nijak neomlouvám jeho nechutné skutky. A nijak ho neomlouvá ani těžké děctví, ani nic podobného. Ale každý druhý musí uznat, že jeho dovednosti byli prostě úžasné. Mohl je využit jinak, ale to by jsme se neměli o čem učit. Hitler byl hajzl, hňup první třídy. Bez pochyby to byl jeden z nejkrutějších a nejhorších lidí, ale jeho schopnosti bych chtěla mít.

A pro ty, kdo si snad myslí, že jsem skrytý obdivovatel "hitlerovského nacismu" - v žádném případě. Když někdy vidím a sylším vyholené blbečky jak chodí po městě a hajlují při tom, tak bych jim přála jedno jediné. Aby to zažili. Vrazit je pěkně do vyhlazovacího tábora. Ať zjistí, jaké to je přijít o svoji osobnost. Ať ví, jaké to je, když jim někdo vezme jejich lidskost. Ať si zkusí to, co si museli zkusit tehdy oni. A až toho budou mít dost, tak je vrazit do plynu. I když bych měla jenom pustit sporák. Tyto lidi odsuzuji snad nejvíc, jak to jde.
Vždyť oni ani netuší, jaké to bylo. Nikdo to neví, nikdo z nás si to nedokáže ani představit. Ale každý normální ví, že to bylo hodně, hodně kruté, hodně strašné a každému takovému je jasné, že nic podobného nechce zažit on sám. Nikdo nemá právo obdivovat Hitlera jinak, než pro jeho již zmíněné schopnosti a dovednosti. Jak jsem řekla, mohl je využit úplně jinak, kdyby chtěl.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 2.33 (3x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Hitler byl borec alkoholik 02. 08. 2015 - 10:38