Článek Pracovní příležitost

Vložit nový komentář

Přihlášení
jméno:heslo:ze serveru:
vaše jméno:
vaše www: http://*
opište kód:

Pozn.: označená pole nejsou povinná. Odkaz na www bude zobrazen pod Vašim komentářem, pokud se jedná o odkaz na blog.

Komentáře k článku: Pracovní příležitost

09. 12. 2015 - 21:47

tlapka: S hlavní myšlenkou článku souhlasím, ale myslím, že zrovna ty příklady nejsou úplně šťastně vymyšlené. Nechce se mi věřit, že by Pepa maturitu neudělal - měl by určitě na svou vadu papír od doktora a mohl by si zažádat o úpravu zkoušky nebo jejího hodnocení pro danou část - písemný test ok, sloh ok, poslech ok, ústní část s výjimkou. O to si zažádala kvůli poslechu i moje kamarádka, která měla poškozený sluch - nakonec jsme byli ročník, že mohla jít na státní zkoušku z matematiky a angličtinu dělala ve školní části, takže se vyhnula poslechu a měla výhradně ústní zkoušku. Ale ta možnost byla, byla bez problémů a věřím, že Pepa by to měl podobně.
Co se týče prvního příkladu, myslím, že na ty čtyřky se to při píli dá zvládnout. Ty získané vědomosti nebudou asi moc kvalitní výstup, ale na "mít papír" to stačí. Věřím tomu, hlavně když se to podepře dobrým výběrem školy. A pokud je hlavním kritériem praxe, tak je ostatně papír jedno, kór když se na školní praxi nebere zřetel?
Ale s tou hlavní myšlenkou souhlasím. Podle mě je aktuálně nejlepším příkladem situace ve školství, když si dlouholetí, zkušení a osvědčení učitelé musí hledat jiné místo nebo se ve svých skoro 50 letech přihlásit na výšku, protože mají vystudovaný obor, ale ne pedagogiku jako takovou. Jasně, může být ohromná pomoc pro učitele (hlavně začínajícího) mít oporu v teorii a teorie nikdy nezaškodí, ale když obstojí v praxi?
Papír prostě není záruka ničeho, stejně jako lidé mohou být šťastní bez něj. Ale aspoň ty nižší "papíry" dnes leží na dosah skoro všem. Maturita je pěkná věc, ale pro některé obory naprosto zbytečná, pro mě za mě, ať má třeba kadeřnice "holičskou závěrečnou zkoušku" a ne maturitu, že umí namíchat barvu a sestříhat vlasy rovně i střapatě, ale vždy plánovaně. Že se nedomluví s případnou anglickou klientelou a na vyúčtování si najímá někoho jiného, to je její věc a mi jako klientovi by to bylo vlastně jedno.

---
tlapka.pise.cz

09. 12. 2015 - 23:09

wolfgirl: Budeš se divit, ale když jsem se ho na toto ptala, proč neměl úlevu, tak mě odpověděl, že to je prostě ve škole nezajímalo... No divné mě to je, ale na druhou stranu nemám s čím porovnávat...

---
wolfgirl.pise.cz

10. 12. 2015 - 20:58

marinka: No, nevim zda tu myšlenku chápu přesně, ale spíš mi to přijde, že chceš říct něco ve smyslu: kdo nemá školu nemusí nutně bejt blbej, což kdekdo nevidí a třeba i nechce vidět.
V podstatě je to tak. Zrovna jako to, že kdo vystudoval nemusí nutně bejt nějaká extra bedna (,i když bych to pochopitelně očekávala a předpokládala).
Člověk by si měl umět hlavně poradit,študovanej, neštudovanej, to je fuk. I když někdy to je bez těch "papírů" o dost těžší.
Jinak "klasickej" Pepa by dneska fakt měl asi nějakou tu vyjímku, ale zda by jí pak zohlednil i budoucí zaměstnavatel, to je těžko říct .

---
marinka.pise.cz