Článek Je málo útulků

Vložit nový komentář

Přihlášení
jméno:heslo:ze serveru:
vaše jméno:
vaše www: http://*
opište kód:

Pozn.: označená pole nejsou povinná. Odkaz na www bude zobrazen pod Vašim komentářem, pokud se jedná o odkaz na blog.

Komentáře k článku: Je málo útulků

26. 03. 2016 - 22:14

tlapka: Myslím, že to souvisí s tím, že kočky a psi oproti hlodavcům žijí déle a je u nich větší riziko, že se zaběhnou. Upřímně, že by někdo vyhodil morčata nebo křečky slyším poprvé. Papoušci, když uletí, nebo hadi jsou většinou docela intenzivně hledáni, takže když se je podaří chytit, mašírují zpátky k majiteli a útulek není třeba.
Znám dva případy "opuštěných zvířat", šlo o králíka a želvu. Jednoho přijal zverimex a druhého dům dětí do přírodovědného kroužku, naprosto bez problémů. "Vnutit" někomu kočku či psa je větší problém, proto se asi více lidí uchýlí k tak ubohému řešení, jak vyhodit je na ulici.

---
tlapka.pise.cz

27. 03. 2016 - 10:04

wolfgirl: To jo, souhlasím... ale když projíždím bazarové stránky a tak, tak tam plno lidí daruje právě tyto drobné zvířata, protože se jich z nějakého důvodu nemůžou zbavit... a podle mě si rači každý adotpuje tu kočku nebo psa, než aby si vzal "krysu" (jak V rád říká morčatům...)

---
wolfgirl.pise.cz

27. 03. 2016 - 12:14

hroznetajne: Je to krásný (a šlechetný) nápad. V útulcích jsou bohužel jen kočky a psi, je pravda, že o nechtěné králíčky, morčátka, fretky,... se nikdo nestará. Vždycky mi srdce pláče, když někdo zjistí, že mu zvíře nevyhovuje a prostě ho vypustí. U nás na sídlišti jednou poletoval obrovský papoušek (takový ten hroooooozně moc drahý, co umí mluvit) a kamarád si ho nechal. Vylepil všude papíry, ale nikdo se neozval. Bůh ví, jestli uletěl, nebo se ho někdo chtěl zbavit.
Jinak bych doma klidně měla všechny opuštěné kočičky a pejsky a vůbec všechna zvířátka na světě a pořád je mazlila , to by to vypadalo . Zrovna včera jsem našla na zahradě dva malinkaté opuštěné zajíčky, tak jsem je vypustila za plotem, ale obávám se, že je snědly kočky.

---
hroznetajne.pise.cz

08. 04. 2016 - 19:26

wolfgirl: Ty si, vidím, taky takový zvířomil u kterého už to přesahuje všechny hranice že? No, aspoň v tom nejsem sama

---
wolfgirl.pise.cz