Svatba?

3. únor 2015 | 09.05 |

... a na co? Zní to, jako by tohle psala malá holčička, nebo už stará babička, která jednu svatbu měla? Pak se pletete! Přiznávám, že ještě loni po mě chtěli občanku, když jsem chtěla grog na zahřátí. Ale ať neodbočím. Kdo alespoň občas zavítá na můj blog ví, že se chceme s V sestěhovat. V čem zatím pořád brání (ne)jistota mé současné práce. Nebo spíše výpomoci přes agenturu. To je teď jedno. Jde o to, že i když toho chlapa miluji a nehodlám se ohlížet po dalším, nemám potřebu si ho brát. Uznávám, že když mě bylo asi deset, vysnila jsem si svoji svatbu. Věděla jsem, že pak odcváláme do západu slunce na dvou krásných frísácích a tak (ono by to ani nešlo, protože V seděl na koni asi tak dvakrát a je ve cvalu také nevynikám).... Ale když mi bylo deset, svatba byla povinnost. Asi ve třinácti jsem se rozhodla, že změním trendy a vdávat se nebudu. A to mi tak nějak zůstalo.

Uznávám, že z praktického hlediska je to velká výhoda. Zvlášť, když chcete mít děti. A já děti chci mít. Nebo když vašeho přítele každý druhý den v práci praští jeřáb do hlavy. Jestli ho jednoho dne práskne do kebule pořádě, tak ať z toho alespoň něco mám :-D Netuším, jak se na tuto věc díváte vy. A upřímě budu ráda za názory ;-) Ale když pominu praktickou stránku věci - a o té bych se asi mohla hodně rozepsat, když vezmu v potaz, jaké s námi má V plány do budoucna - tak na co se brát? Chce dům. Potřebuje hypotéku. Asi bude lepší, když budeme svoji. Podle všeho. Chci děti. Mám ultimátum, že když děti, tak svatba. Lidi, jsem nahraná!!

Ale na co svatbu? když chceš za něco utratit tisíce, tak si raději někam zajedem. Chtěl by do Miami. Sice bych dala přednost Londýnu, ale pořád bych raději utratila nějakou částku za hotel, letenky a přemlouvání V, aby už konečně vlezl do letadla. Víte, když odbočím - nechápu, jak někdo, kdo má hrůzu z letadel může chtít navštívit Miami. Ať zapomene na zaoceánskou loď. Já ještě nezapoměla, co se stalo roku 1912. Ale zpátky ke svatbě. No, jestli vás už napadlo, že stačí malá svatbička asi s 5-ti lidmi. Tak to neznáte mého V. My dva, naši svědci a oddávající je prostě straaaaaaaaašně malinká svatba. A když vezmeme v potaz, že i kulatiny jeho strýce se podobali svatbě, tak asi chápete, kam mířím. Celá svatba by byla dražší, než Miami a Londýn dohromady. A úplně zbytečně.

Nikomu neberu jeho ideály ani sny. Moje sestřenice se také bude vdávat. Dokonce jsem pozvaná. A přeji jí to. Její skoro manžel je fajn chlap, ona si je jistá, tak proč ne. Navíc to gesto udělal na Vánoce. No romantika jedna radost. A jo, asi bych si V také vzala, když už by to udělal. Asi... ne asi. Určitě bych řekla ANO. Ale jen z praktických důvodů. Rozhodně po tom netoužím. Nepotřebuji nějaký kus papíru, abych každého druhého ujistila, co k němu cítím. Nepotřebuji důkaz své lásky k němu. Umím s ním být i bez toho. A to, co cítí on ke mě vím i bez klečení pod stromečkem. Nikdo jiný vám nepopřeje štěstí k pohovoru do jiné práce, i když by byl nejraději, kdybych zůstala, tam kde jsem teď. Takové obyčejné gesto - sms "ať ti pohovor vyjde" - je větší důkaz jeho citů, než deset svateb.

A když už si jednou klekne a ukáže mi náramek (protože prstýnky nesnáším), tak neřeknu NE nebo ROZMYSLÍM SI TO. Jasně, že řeknu ANO, když už s ním chci stejně zůstat, že jo. Ale upřímně doufám, že to udělá co nejpozději.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Svatba? walome 03. 02. 2015 - 09:23
RE: Svatba? chaostheory®pismenkuje.cz 03. 02. 2015 - 09:24
RE(2x): Svatba? sayonara 03. 02. 2015 - 10:04
RE: Svatba? sayonara 03. 02. 2015 - 10:03
RE: Svatba? wien n 03. 02. 2015 - 11:18
RE: Svatba? tlapka 03. 02. 2015 - 14:15
RE(2x): Svatba? wolfgirl 03. 02. 2015 - 17:38