Článek Jak se stát knihomolem

Vložit nový komentář

Přihlášení
jméno:heslo:ze serveru:
vaše jméno:
vaše www: http://*
opište kód:

Pozn.: označená pole nejsou povinná. Odkaz na www bude zobrazen pod Vašim komentářem, pokud se jedná o odkaz na blog.

Komentáře k článku: Jak se stát knihomolem

06. 02. 2015 - 19:44

tlapka: To je dobře, že sis k četbě našla cestu. I ta povinná je dobrá, je spousta "klasických" děl, které si stojí za to přečíst - ale jiná díla bych doporučovala na SŠ, jiná na ZŠ. A hlavně vždycky je důležité mít výběr... třeba 10 knih a z nich přečíst libovolných 5 je lepší, než dostat přesně zadané 3 knihy.
"Komentovat každou stránku, že ve filmu je to jinak...", většinou je to naopak - komentovat každý záběr, že v knížce je to jinak. A většinou lepší. Když už se nějaká knížka zfilmuje, tak si z toho vždycky vybere jen něco a tím může změnit tvář celého filmu.
Čtení je dneska ale opravdu drahé. Moje strategie je půjčit si spoustu knížek z knihovny a jen ty, ke kterým se jednou budu vracet, si opravdu koupím. Členství v knihovně se vleze pod 100 korun za rok a knížky se nehromadí doma.

---
tlapka.pise.cz

06. 02. 2015 - 21:40

cayenne®blbne.cz: Souhlasím s Tlapkou, i povinná četba je někdy fajn. Já jsem třeba díky svému oboru (finština-švédština) objevila spoustu autorů, kteří tady vůbec nejsou známí (ale naštěstí jsou přeložení) a píšou zajímavě. Snad ti motivace pro čtení vydrží
Já naštěstí tenhle problém nemám, obvykle u mě také funguje směr kniha -> film, přičemž film vždycky kritizuju za to, že děj knihy zkrátil a pozměnil. Ale co se dá dělat, když jednou zkusili natočit Bídníky opravdu přesně podle předlohy, byly z toho 4 hodiny

---
cayenne.blbne.cz

06. 02. 2015 - 22:19

alienor: Koukám, že máme stejný vkus na knihy- fantasy, Egypt, záhady...

Člověk nikdy neví, co ho ke čtení přivede, že? Například Harry Potter přivedl ke čtení spoustu dětí a mladých lidí, což je rozhodně nutno přičíst JKR k dobru.

Já se naučila číst už ve školce a od té doby mě od knih nemůžou odtrhnout, takže už si nepamatuju, která kniha pro mě byla rozhodující, možná Honzíkova cesta? Vždycky jsem strašně toužila mít stejnou skleněnku jako on a hrozně jsem záviděla vlastní matce, která mi řekla, že ji v dětství měla

Tak když už zvládáš takto tlusté knihy, možná se časem dopracuješ k takovým těm "vrcholům" četby co se počtu stránek týče: Vojna a mír (asi 1200 str.), Bídníci (asi 1500 str., nádherná kniha), nebo třeba Píseň ledu a ohně (přes 4000 str.)

---
alienor.pise.cz

06. 02. 2015 - 22:21

tlapka: Bídníci jsou úžasní! Ten rozjezd je sice pomalejší, jak popisuje toho lidumilného kněze nebo kdo to byl, ale rozhodně ne nudný. Četla jsem je, když jsem chodila do tanečních, romantika na entou.

---
tlapka.pise.cz

07. 02. 2015 - 08:32

wolfgirl: Zajímavé je, že jsem také přelouskala kde co ještě před školou (první třída byla nuda). Ale číst mě každý viděl jenom časopisy Je fakt že JKR si tímto musela u učitelů fakt šplhnout Moc dobře si pamatuji, že ti největší lenoši najednou pod lavicí v matice četli

---
wolfgirl.pise.cz