Článek Má cenu věřit?

Vložit nový komentář

Přihlášení
jméno:heslo:ze serveru:
vaše jméno:
vaše www: http://*
opište kód:

Pozn.: označená pole nejsou povinná. Odkaz na www bude zobrazen pod Vašim komentářem, pokud se jedná o odkaz na blog.

Komentáře k článku: Má cenu věřit?

17. 11. 2014 - 19:34

alienor: Já taky chodila jako malá na náboženství a do kostela. První zlom přišel někdy ve třetí třídě, kdy se mě na náboženství ptali, proč jsem v neděli nebyla v kostele. Řekla jsem, že rodiče tehdy odjeli brzy ráno téměř na opačný konec republiky, protože bylo potřeba něco opravdu důležitého zařídit. Načež "pančelka" odpověděla, že kostel je důležitější. WTF??

V té době jsem začala pokládat dotěrné otázky. Nejdřív na hodinách náboženství, odkud poté následoval rychlý vyhazov, že prý někoho takového jako já tam nechtějí. Tak jsem se začala ptát rodičů. Nutno říct, že ač jsou oba katolíci, berou to velice střízlivě. Taťka, který tou dobou zrovna četl Bibli, mi řekl, že podle Bible se Ježíš vůbec nenarodil v prosinci. A co mě doopravdy málem shodilo ze židle, bylo to, že Ježíš v Bibli údajně říká (já ji nečetla, ale taťkovi věřím), že nechce ŽÁDNÉ SVATOSTÁNKY A ŽÁDNÉ KNĚŽÍ!!! No ale pak přišla banda mamlasů, že ano, kterým začalo jít jen o moc a manipulaci lidí a vzešlo z toho to, co vzešlo.

Proto je důležité odlišovat VÍRU a NÁBOŽENSTVÍ. Víru potřebuje k životu každý člověk (a je úplně jedno v co nebo koho věří), ale náboženství ve skutečnosti nepotřebujeme. A už vůbec ne církve.

---
alienor.pise.cz

20. 11. 2014 - 17:45

wolfgirl: To je pravda. Původně se měl narodit někdy v létě nebo tak. Ale to je jedno. A vědělas, že normálně sexuálně žil? Ale to se holt nelíbilo papalášm dnešní a asi i tehdejší doby. Proto udělali z Máří Magdaleny prostitutku...No, popravdě jsem nečekala za tak kladný koment, takže díky, že mě nechceš ukřižovat

---
wolfgirl.pise.cz

17. 11. 2014 - 23:25

wien: Buh neexistuje. Tecka.

---
wien.pise.cz