Má cenu věřit?

17. listopad 2014 | 13.47 |

Upozorňuji všechny zapřísáhlé věřící, že názory v tomto článku jim NEMUSÍ, a jistě nebudou vyhovovat!!! Ale pro pořádek. Kdysi dávno jsem do kostela chodila ráda, dokonce jsem se snažila dodržovat všech deset přikázání. Ale jak jsem po čase zjistila, ztratit víru je mnohem jednodušší, než bych řekla. Tenkrát jsem ráda chodila do náboženství, do kostela ne jen v neděli, ale také v pátek večer, kdy to bylo tak nějak pro děti. Žádné varhany, ale kytara a písničky šité pro nejmladší generace. Věděla jsem, že Bůh je všemohoucí a vševědoucí a že odpustí každé své ovečce. Byla jsem Mu vděčná za rodinu, jídlo, teplo.... dokonce i školu (někdy). Ale pak nastal čas, kdy se hloupoučké dítko začne dívat kolem sebe. A vidí kolik je ve světě násilí, nemocí, nešťastných dětí.... A začne se ptát. Jenže když se takové pubertální dítko zeptá faráře, proč Bůh nezařídí, aby nebyl hladomor, když je všemohoucí, a otázky této podobné, dostane se mu akorát výčitek, že si Boha neváží a že je to pomalu rouhání a nevím co ještě....

Ale když se nad tím každý z nás, ať už je křesťan, katolík, žid... každý, kterému víra "poroučí" věřit v jednoho jediného Boha, musí vidět, že tady prostě něco nehraje. Už ve starém zákoně můžeme vidět, že Bůh nebyl tak milující a Jeho odpuštění není tak velké, jak se říká. Vždyť kvůli jednomu prohřešku vyhnal Adama s Evou. A Kain s Abelem? Myslím, že otázka "Kaine, kde máš bratra?" musela zaskočit samotného Kaina, když Bůh je přece vševědoucí. A láska a odpuštění? Musím vám připomínat potopu, Sodomu s Gomorou a kdo ví, co ještě? Než aby, jako všemohoucí, lidi "přinutil", aby se vykašlali na nějaké smylstva, tak raději vypálí celé města, včetně dětí? To je na tolik milosrdného Boha, o kterém nám vykládali v první třídě trochu úlet. A vážně nevěřím, že jenom Noe a jeho rodina byli tak strašně svatí a všichni ostatní záhubyhodní tvorové. A když už jsme u toho, ty kecy o tom, jak Bůh odpouští, své ovečky neopouští a tohle to. Každá druhá kapitola v Bibli je o tom, jak se Bůh naštval, poslal na lidi vodu, meteority, bla bla bla. Podle mě boží hněv a milostrdnost si trochu protiřečí. Vždyť Bible odkazuje na to, že když se nebudeme chovat podle nějakých desek, tak nás Bůh doslova zničí. A co to slavné odpouštění? A faráři? Alespoň ti křesťanští se nesmí ženit, musí dodržovat celibát a tyhle věci. Pche! A co ta krásná věta "Milujte se a množte se." Vždyť je na nějaké teologické vyšší učí, aby se doslova vzpříčili božího přání! A pak se divíme, kolik je zneužitých chlapečků? Tak je nechte normálně žt, tak jak to kdysi přikázal Bůh Adamovi a Evě a tak, jak to mají třeba evangelíci. Ještě jsem ve zprávach nezažila, že by evangelický kněz zneužíval ministranty. Vždycky šlo o křesťana.

Takže, v africe děti umírají od hladu, nemají ani co pít, když pominu nějakou hnusnou kaluž. Otec za katrem a matka alkoholik, děcka ještě chodí žebrat, aby mama měla na další chlast. Plno nemocí, na které ještě (prej) není lék.

O nějaké obnovené ebole, ani nemluvím... Fajn, kdyby naše víra stavěla na reinkarnaci, tak jo - dejme tomu, že když se teď chováš jak úplný blbec, okrádáš, koho můžeš, tak pak se klidně naroď do afriky a umírej hlady a žízní. Ale my nemáme zákony reinkarnace. My máme Boha, který je všemohoucí a nic s tím neudělá. Proč?
Každý druhý pobožný nadává na satanisty, ale s tím ďáblem alespoň člověk ví, na čem je. Když řekne, že vypukne mor, máte jistotu, že to tak opravdu bude. Když Bůh slíbí, že nás od ďábla ochrání, tak mu to trvá tak dlouho, že se toho ani nedožijem. Když ti ďábel slíbí, že shoříš v pekle, tak tě můžu ujistit, že tam shoříš. Když Bůh naslibuje, jak umí odpouštět, tak se nakonec ocitnete, před nějakým božím soudem, kde zjistítě, že musíte do pekla, protože zrovna tobě Bůh neodpustí. Tolik k milosrdnému Bohu.

A pak se lidi diví, že raději plno jiných nevěří v Boha, ale raději ve vesmír, v přírodní zákony a do kostela chodí jen na Vánoce, protože to je prostě tradice. Pak mě může někdo nazvat rouhačem, když řeknu, že nilský křížek pro mě znamená víc, než nějaký křesťanský kříž, že mám raději Eset, Sachmet, Re, Thovta, Anupa a plno dalších egyptských bohů, než Boha, ke kterému jsem kdysi prakticky vzhlížela? A proč asi? A nejlepší na tom je, že tohle si už uvědomovali v nějakém 12., 13. století. Jenže se posraní křasťané tak obávali toho, že Boha se už nikdo nebude bát a že se raději vrátí ke svým kořenům a budou se chtít znovu spojit s přírodou, že každou bylinkářku, která nevěřila na zázraky, a raději použila heřmínek, meduňku a další přírodní zázraky, upálili, hodili na pranýř a tak dále. Upřímně se teď opravdu obávám toho, aby inkvizici kvůli mě neobnovili. No, naštěstí mám táboráky ráda.

A ano, lidi. Jsem si vědoma toho, jak provokativně tento článek zní. A tak prvokativně a rouhačně zní opravdu záměrně. Proboha lidi, také jsem měla Boha ráda. Koneckonců dědeček je určitě v nebi. V to věřím do teď. Byl to ten nejhodnější člověk. Ale opravdu jsou všichni, kteří se každý den modlí k Bohu tak slepí, že nevidí, jak na nás kašle? Být všemohoucí, nemusí být tolik děcáků, tolik oupštěných, zneužívaných dětí. Kdyby byl náš Bůh všemohoucí, tak mu nebude dělat problém zrušit všechny možné nemoci, tolik utrpení a válek. A když se zeptáte, proč to tak je, jediná logická odpověď, která se vám dostane je, že to má být boží vůle. Tomu fakt říkám milosrdnost. Náš Bůh, který nás má tak strašně rád, a který může zařídit všechno, co si zamane, si místo míru, zdraví a šťastných rodin zvolí bídu a utrpení? A může mi někdo říct, že Bůh dělá co může, ale Lucifer je silnější. Vždyť Lucifer je jeden jediný anděl. Bůh má ještě plno archandělů a nevím jakých vysokých funkcí s křídlama po ruce. Může změnit svět, vyhrát nad zlem a místo toho nechá, ať si jeden jediný padlý anděl s jeho poskokama dělá, co chce a Bůh si nejspíš schávlně neotočil kalendář a má ještě pořád neděli, jen aby nám hříšníkům ukázal, jak jsme zlí? Tak s tím, Bože, něco udělej. Jsi VŠEMOHOUCÍ a schovávávš se za hříchy. A pak se určitě zase ráda vrátím do kostela, modlit se k všemohoucímu, milosrdnému Bohu. Ale do té doby, mě bude bližší Eset, nilský kříž a víra v přírodní zákony. Protože alespoň v té přírodě se dějí věci, tak jak mají.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Má cenu věřit? alienor 17. 11. 2014 - 19:34
RE(2x): Má cenu věřit? wolfgirl 20. 11. 2014 - 17:45
RE: Má cenu věřit? wien 17. 11. 2014 - 23:25