Rozbor pohádek

19. září 2015 | 18.46 |

Tak jsem přemýšlela, o čem jsou vlastně ty klasické pohádky pro děti, jako je Karkulka, Jeníček s Mařenkou nebo Sněhurka...  A světe div se - když se nad tím člověk zamyslí, tak by je ani neměli dětem vyprávět!!

Tak třeba Karkulka. Puberťačka, která záměrně neuposlechne maminčin příkaz nejít přes les a ještě se vymluví na to, že ji rozptýlili nějaké kytičky. No, hlavně že má výmluvu. Navíc svoji babičku určitě nemá tak ráda a tak často ji nenavštěvuje, jak se nám snaží pohádka naznačit, když stačí, aby si nějaký vlk nasadil na hlavu čepec a brýle a Karkula si ho hned splete s babičkou. A to že si s vlkem vykládala? To musela být na LSD, nebo něčem, ne? No jednoduše úplně nemorální pohádka pro děti.

A Sněhurka? Trpaslíci, kteří jí vlastně nahradili rodiče jí výslovně zakáží, aby se bavila s cizími lidmi, nebo aby si od nich snad něco brala. A zakáží jí to opakovaně. A co udělá ta dylina? Otevře prvnímu, kdo zaklepe na okno a ještěsi od něj vezme jablko. Když děti slyší takovou pohádku, tak děti akorát tak napadne, že nemusí poslouchat rady rodičů a klidně si vezmou bombony od nějakého pána, který stepuje před školou, protože nakonec přijde nějaký princ a zachrání je. A co se prince týká - tak Sněhurka je v rakvi a spí. Ostatně můj dědeček už také nějaký ten rok spí. A princ ji i přes to chce políbit. V jedné verzi si ji dokonce vezme i s tou rakví na svůj hrad či zámek bo kde to bývá. To už zavání nekrofilií. Sněhurka je vlastně úchylná pohádka.

A moje oblíbená perníková chaloupka. Tak otec je podle všeho chlap podpantoflák, když je schopý se kvůli ženské zbavit vlastních dětí. Ježibaba je schyizofrenik nebo tak něco, když věří, že může mluvit větříček. Už jste někdy slyšeli vítr, aby vám odpovídal? A ty děcka? Než aby zaklepali na dveře, nebo počkali, až se někdo objeví a slušně poprosili o kus žvance, tak raději sní půl chlupy bez dovolení. Jakože celkem nevychovaní spratci. Ale holt, kdo se může divit, když macecha je podle všeho přehlížela a jejich otecz ní byl ucvrkaný a na ně kašlal, že jo.

Doufám, že mě příznivci pohádek odpustí, i já mám tyto pohádky ráda a rostu s nima. Ale jednoduše mi můj dospělácký rozum nedá, abych se na ně nepodívala z té druhé strany :-D

Chtěla jsem toho rozepsat víc, ale nic takového už mě nenapadlo... třeba příště ;-)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Rozbor pohádek sargo 19. 09. 2015 - 21:26
RE: Rozbor pohádek márinka 19. 09. 2015 - 22:42
RE(2x): Rozbor pohádek wolfgirl 20. 09. 2015 - 09:08
RE: Rozbor pohádek nekra 31. 10. 2015 - 16:31